Сполучені Штати Америки є відповідальними за надання Україні всього необхідного для захисту від Росії. Україні мають бути негайно поставлені системи протиповітряної оборони, винищувачі та інше летальне озброєння.

Про це у коментарі Guildhall заявив американський сенатор від штату Техас Тед Круз.

«Народ України та президент Зеленський показують світові, як виглядає вільна держава, яка бореться за життя проти тоталітарного режиму, незважаючи на переважаючі сили противника. Ми зворушені хоробрістю та героїзмом українців. На Сполучених Штатах лежить відповідальність забезпечити наших українських союзників усім необхідним, щоб вони могли захистити себе і також відповідальність у тому, щоб Путін не мав ресурсів для фінансування його військової машини», – заявив сенатор.

«Я рішуче підтримую прагнення українського народу до економічної та політичної свободи в рамках тісного партнерства із Заходом. США повинні сприяти становленню України як нашого надійного економічного партнера та партнера у сфері безпеки», – зазначив американський політик.

«5 березня президент Зеленський заявив, виступаючи перед Сенатом, що його головний пріоритет – відновлення контролю за українським небом, яке використовує путін для бомбардувань українських міст та вбивств мирних жителів. Сполученим Штатам та нашим союзникам слід негайно вжити заходів, щоб надати насамперед винищувачі, Стінгери, а також інші засоби ППО. Ми також маємо продовжувати постачання іншого летального озброєння, зокрема протитанкових систем Javelin», – наголосив сенатор Тед Круз.

Окрім цього, всі 27 держав Європейського союзу одноголосно підтримали збільшення збройових поставок Україні. Не залишилися осторонь навіть обережна Болгарія, А також Угорщина. Україна отримає ще 1,5 млрд євро на озброєння.

Про це заявив високий представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель за підсумками наради міністрів закордонних справ країн ЄС 11 Квітня.

За його словами, потрібно пройти парламентську ратифікацію документа в декількох країнах, тому що цього вимагає їх законодавство. Однак це буде досить швидко. Також Боррель запевнив, що Болгарія та Угорщина підтримують рішення ЄС і вносять свою частку в ті півтора мільярда євро, які отримає Україна.

«Ці країни беруть участь у фінансуванні зброї, що надається Європейським Союзом, як держави-члени. Неправда, що вони не беруть участь. Якби вони не брали участь, це було б неможливо, тому що рішення приймаються одноголосно. Угорщина і Румунія, Всі 27 держав-членів були одностайні… Угорщина, як мені відомо, не пропускає зброю на свою територію, але це інша справа. Угорщина платить свою частку, тому вона бере участь в озброєнні України» – сказав він.

Боррель зазначив, що багато країн допомагають Україні з власних оборонних бюджетів. Є країни, які витратили третину бюджету, а є, які витратили сотні мільйонів євро, але це для них не дуже істотно. Поки не можна назвати точну суму грошей, які країни ЄС дадуть Україні на зброю, тому що 1,5 млрд євро – це тільки початок.

«Не зациклюйтеся на півтора мільярдах. Це та частина, яку ми фінансуємо за рахунок Фонду, якого немає в європейському бюджеті… Але я вас запевняю, грошей набагато більше. А якщо буде мало, ми додамо ще… З військової точки зору, оскільки ми не будемо втручатися у війну, єдиний спосіб допомогти українцям – надати їм необхідне обладнання, щоб вони могли воювати… Ми будемо продовжувати це робити, використовуючи наявні у нас кошти та будемо намагатися забезпечити те, що їм потрібно… Так, це зовсім не символічно» – резюмував він.

Нагадаємо, раніше міністр оборони України Олексій Резніков нагадав НАТО, що Україні потрібна зброя дальньої дії, а також важка і легка бронетехніка, щоб швидше вигнати російських окупантів зі своєї землі. Це питання першорядної важливості на цю мить.