Акції протесту, подібні тій, що пройшла біля Офісу президента на підтримку Сергія Стерненка, ганьблять Україну.

Таку думку висловив в ефірі програми “Час Голованова” на телеканалі “Україна 24” відомий журналіст Дмитро Гордон.

“Я не фахівець, щоб заглиблюватися у справу Стерненка. Я можу припустити, що судове рішення справедливе, і можу припустити, що несправедливе. Знаючи недосконалість нашої судової системи й упередженість, я припускаю і один варіант, і другий. Я з розумінням ставлюся до того, що частина суспільства негативно сприйняла рішення суду, з розумінням ставлюся до того, що люди виходять на мирний протест, це відмінна риса вільної країни”, – сказав журналіст.

При цьому Гордон підкреслив, що коли починають розмальовувати стіни й бити вікна, запускати фаєри, йому, “як киянину, це не подобається”.

“Стіни та вікна відповісти не можуть. Написи на стінах Офісу президента ганьблять мою країну в очах світової спільноти. І коли під підпаленою табличкою пишуть “лох”, це пишуть не про Зеленського. Це пишуть про мене і моїх співвітчизників. Це зневага до української державності, дуже неміцної, це знущання з державних символів. З людьми, які займаються антизаконною діяльністю, такою як підпал будівель, розмальовування, вибивання вікон, потрібно вчиняти за законом, не церемонячись. Поліція повинна рішуче припиняти це”, – вважає він.

Своєю чергою співорганізатор акції біля Офісу президента Олексій Ковжун зазначив, що мітинг пройшов загалом мирно.

“Планувався мирний мітинг, але якісь люди вважали за необхідне щось написати на стінах цієї будівлі, хтось вибив два скла. Я не можу це вітати, але я розумію цих людей. В цілому я вважаю, що мітинг пройшов мирно, ніхто не постраждав. У мене є дані з солідних джерел, що свастика з’явилася пізніше. Від себе скажу, що я обурений появою свастики, це було неправильно. Точно знаю, що свастику намалювати не дали б”, – розповів Ковжун.

Нагадаємо, одеського активіста, колишнього члена “Правого сектора” Сергія Стерненка суд засудив до семи років в’язниці за звинуваченням у викраденні людини. Активіст стверджує, що обвинувачення проти нього сфальсифіковане.

20 березня, на день народження Стерненка, біля Офісу президента пройшла акція з вимогою звільнити активіста, а також відправити у відставку главу МВС Арсена Авакова і генпрокурорку Ірину Венедіктову. Учасники акції палили фаєри, розбили скло на вхідних дверях ОП і розмалювали будівлю балончиками.

Заступник глави МВС Антон Геращенко в ефірі телеканалу “Україна 24” заявив, що організатори акції на підтримку Сергія Стерненка будуть встановлені й покарані.

Геращенко подякував “всім мирним громадянам, які прийшли за власним покликанням і не брали участь у насильницьких діях”.

“Але я категорично проти й вимагаю відповідальності, разом з усіма нормальними людьми, до тих осіб, які займалися вандалізмом. Тим, хто за цим стоїть, я хочу сказати наступне – ми розуміємо ваші цілі, але не дамо вам проливати кров ані правоохоронців, ані громадян”, – заявив він.