У столичному Будинку профспілок проводяться слідчі дії

В Києві у Будинку профспілок, розташованому за адресою вул. Хрещатик, 16, співробітники Служби безпеки України проводять слідчі дії, – Корупція Інфо

Популярне: Приголомшливо! Парубій оприлюднив декларацію про доходи


«У будинку за адресою Хрещатик, 16, будівля якого належить Київській міській раді профспілок, приблизно з 13 години дня тривають слідчі дії.

За словами правоохоронців, вони намагалися зайти до приміщення з директором Асоціації профспілок, але не змогли цього зробити, так як зіткнулися з опором невідомих людей, які називали себе ветеранами батальйону „Донбас“», — повідомляє кореспондент 112 Україна.


Як заявив керівник управління СБУ по захисту національної державності Роман Матковський, силовики намагаються з'ясувати, що відбувалося в будівлі останні три місяці.


«На даний момент в приміщенні тривають слідчі дії. Їх проводять співробітники Нацполиции, вибухотехніки та інші експерти, які повинні встановити, що за три місяці накопичилося в цьому приміщенні, поки воно знаходилося поза контролем його власників. У ньому знаходилися люди, які представилися ветеранами батальйону „Донбас“. Коли ми підійшли, вони закрили залізні ворота і забарикадувалися», — сказав він.


За його словами, директор Асоціації профспілок протягом трьох місяців звертався в правоохоронні органи, так як за цей період він не може потрапити у свій будинок і привести його в належний стан.


«За словами одного з бійців „Донбасу“, якщо б у них була зброя, вони б його застосували. Вогонь відкривався кілька разів. Також проти нас застосовувалися три або чотири гранати сльозогінного газу», — зазначає Матковський.


Скільки в приміщенні знаходиться людей, правоохоронці не знають, так як ті відразу відмовилися від контакту.


«За їх словами, їх було троє. Але зараз тільки 3 або 4 опитують, і ще двоє вискакували», — додав він.


Голова Київської міської ради профспілок Валентин Мельник зазначив, що приміщення постраждало від пожежі, тому його організація приступила до відновлення.


«Але з-за грубих порушень ми розірвали договір з нашим генпідрядником і в грудні намагалися від нього отримати цю будмайданчик, але 30 грудня під час передачі зайшла група невідомих у балаклаві, які назвалися представниками ветеранів батальйону „Донбас“, зайняли приміщення і нас не допускали.

Ми звернулися в правоохоронні органи, і тільки 5 лютого було відкрито кримінальне провадження. Після цього ми зверталися і в ГПУ, і в Міністерство оборони, але ніяких результатів це не дало», — розповів він.


У той же час представники батальйону «Донбас» розповіли кореспонденту «112 Україна», що у них в будинку проходить безстрокова акція. Вони, нібито, хочуть перешкодити представникам приватного бізнесу відкрити у будівлі заклад громадського харчування.


Зазначимо, Будинок профспілок майже повністю згорів під час подій 18-20 лютого 2014 року в ході Революції Гідності.