На 4 травня припадає Януріїв і Проклов день, який також називається Ляльним днем, передає Корупція.Інфо

Назвали його так через ту причину, що дівчата, за традицією, веселилися, водили хороводи навколо яблунь, співали весняні пісні, влаштовували різні феєрверки та ігри. Так вони плекали у весни теплу погоду та гарний врожай. Проте в цей день є і певні заборони. 

У цей день всі від мала до велика, від церковників до мирян проклинали нечисту силу. Працювати весь Проклов день не годилося, бо вважалося, що від праці толку не буде, так як нечисть буде всіляко заважати і бедокурити.

Виходили за огорожі, оберталися обличчям на захід і вимовляли спеціальні замовляння, щоб 4 травня у Януріїв день нечиста сила поверталася до себе додому і не турбувала своїми витівками мирний уклад простих людей.

Захід у православних слов'ян вважався місцем, звідки з'являються чорти, русалки, відьми і чаклунки, лісовики, злі духи та інша нечисть. Через цю ж причину входи до православних храмів встановлювалися саме з західної сторони, щоб віруючий, входячи вдо храму, ставав до Господа обличчям, а до диявола спиною.

Виходили на луки, ниви і городи, щоб на Проклов день провести очисні ритуали, бо вважалося, що в ніч з третього на четверте травня відьми отруювали траву і землю, щоб знищити урожай і домашню худобу.

4 травня Януріїв день відзначали, розвішуючи цибулини на дверях і вікнах хат, хлівів, курників та інших господарських будівель. Також вішали головки часнику, вінки з будяка, петрова хреста і адамової трави. За народним повір'ями, саме ці рослини володіли магічною силою, що примушує нечисту силу тікати в страху і без оглядки.

Вважалося, що, якщо в Проклов день не відлякати нечисту силу, то вона увірветься до будинка, сяде за стіл, плюне в тарілки, а потім підмінить хліб і їжу.

Всередині приміщення осявали хресним знаменням, окропляли святою водою і вимовляли спеціальні замовляння, щоб захистити себе і худобу від нечисті і поганого пристріту.

Популярне: «Власний салон, неймовірні ціни і скандальне пророкування про Порошенка»: Що відомо про двічі переможницю «Битви екстрасенсів» Олену Курилову

Більшість народних прикмет пов'язано з урожаєм і погодою.

Так, якщо на 4 травня Януріїв день почали цвісти кущі черемшини, значить літо буде теплим.

• Якщо береза покривається зеленими листочками, то літо очікували посушливим. Якщо клен починав на Проклов день зеленіти, то літо обіцяло бути дощовим і прохолодним.

• Якщо при цьому черемха була вся у квітах, то літо обіцяло бути дощовим. Якщо на Прокла йшла гроза з громовими гуркотом, то це обіцяло відмінний урожай зернових культур.

• Слабкий дощик на Проклов день віщував негоду весь травень. Якщо мурахи не були покриті брудом або пилом, то пшениця мала вродити.