Фото: bz.te.ua

12 тисяч гривень зникло з рахунку львів’янина після того, як він розмістив оголошення про купівлю товару на одному із сайтів. Жодної інформації про свій банківський рахунок чоловік не подавав.  Згодом йому подзвонили начебто з банку і попросили назвати більше інформації про картку. Проте чоловік не погодився повідомляти конфіденційні дані, але така обережність не допомогла. Згодом 12 тисяч гривень, які були на рахунку, зникли з банківської картки.

«За декілька хвилин до мене почали приходити «есемески» з інших двох невідомих номерів зі змістом «передзвоніть мені будь-ласка». По одному номері жінка піднімала трубку, а на іншому – чоловік. Розмови були недовгі по 10-20 секунд. Вони казали, що то вони не чують, то просто вибивали, то взагалі скидували», – розповів жертва шахраїв Петро Шкурлатович.

Після цього «сім-картка» була заблокована, а гроші з банківського рахунку зникли. Тож чоловік запідозрив у витоку інформації мобільного оператора навіть банк. Проте у банку запевнили, що у них немає даних власників, які б давали доступ до банківських карток.

У фінустанові кажуть, що це типова історія і шахрайська схема проста. Спочатку шукають у соцмережі людину, інформацію про неї, а потім телефонують до своєї жертви. У службі безпеки банку розповідають, як працює така шахрайська схема.



«Потрібно заблокувати клієнта, тобто жертву шахрайства. Потрібно три вихідних дзвінка від клієнта і останнє поповнення, тобто сума поповнення телефону», –  пояснив заступник начальника служби безпеки банку Петро Харкавий.



Далі зловмисник робить дублікат номера телефону, звертається у банк, називає цей номер, кодове слово, а це часто дівоче прізвище матері, і так виконує будь-які фінансові операції. У міліції розповідають, що подібні випадки трапляються чи не щодня. За зверненням потерпілого, правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження. Зловмисникові загрожує півроку арешту.