Рада разом з проектом бюджету-2021 розгляне також і свій кошторис на наступний рік. Загальні витрати збільшать на півмільярда, зарплати виростуть в зв’язку з перерахунком прожиткового мінімуму, а на оренду квартир кожен іногородній зможе отримати по 237 тис. грн.

Про те, скільки і на що можуть отримати парламентарії в наступному році.

Витрати на депутатів за кілька років злетіли в 1,5 рази

“Знають тільки, як віднімати, ділити і примножувати своє. Дістали ці м ** ки … Мене б на один тиждень туди відправити, якби можна було. Я б їм влаштував. Кортежі – на ** й, пільги – на * * ї, дачі – на ** й “, – сказав Володимир Зеленський, граючи” серіального “президента Василя Голобородька.

З того моменту, як Зеленський став вже справжнім президентом, а члени його партії зайняли більшість крісел у парламенті, бюджет Верховної Ради виріс в 1,5 рази. Не стане винятком і наступний, 2021-й рік. Утримання законодавців подорожчає на 500 млн грн, говориться в опублікованому на сайті Ради кошторисі.

Кожен народний депутат, крім зарплати і грошей на помічників (про них пізніше), отримують компенсації практично на все: на оренду житла, на транспорт, навіть на телефон. Наприклад, на 2021 рік кожному иногородному парламентарію передбачили по 19,7 тис. грн в місяць на оренду квартири. За такі гроші можна зняти хорошу квартиру в центральній частині Києва.

Часто депутати отримують належні їм гроші, навіть якщо є офіційними мільйонерами або їх родичі задекларували житло в столиці. Крім того, на проїзд депутатам дають по 7,5 тис. грн на місяць. За ці гроші, наприклад, можна купити 33 квитка в Одесу на плацкарті. Ще 407 грн в місяць виділяють на телефонний зв’язок.

Скільки виділять на кожного депутата в 2021-м (витрати на 12 місяців):

на проїзд 90 000 грн;

на канцтовари 1 500

на телефон 4 890 грн

відрядження для помічників 8 000 грн;

на утримання приміщень 2 000;

на оренду житла 237 250 грн.

І хоча загальний бюджет на Верховну Раду збільшиться з 2,037 до 2,535 млрд грн, зарплати нардепів, ймовірно, виростуть тільки в зв’язку перерахунком прожиткового мінімуму. Як і в минулому році, загальний бюджет “на зарплати” складе 1 млрд грн, 20,7 млн ​​грн дадуть на відрядження, а ще 621 тис. грн витратять на продукти. Всього в Україні 422 депутата. Якщо врахувати всі витрати, в тому числі на утримання автопарку, будівлі, на комунальні послуги, на висвітлення роботи, кожен обходиться українцям в 6 млн грн на рік!

Для прикладу, ще в 2018-му послуги парламентарія разом з його обслуговуванням обходилися українцям всього в 4 млн грн!

Депутати заробляють більше президента

В сумі народний депутат може отримати оклад і суму, рівну його зарплаті, на виконання своїх зобов’язань. Наприклад, якщо ви рядовий член комітету, можете розраховувати приблизно на 45,4 тис. грн (оклад плюс на виконання зобов’язань) в 2021-му. Крім того, ще 56,7 тис. грн дадуть на помічників і 19,7 тис. на квартиру (якщо ви без столичної прописки).

Як підвищать оклади:

спікер – з 25,2 до 27,2 тис. грн;

його перший заступник – з 24,1 до 26,1 тис. грн;

просто зам – 23 до 24,9 тис. грн;

глава комітету – 22 до 23,8 тис. грн;

член комітету – з 21 до 22,7 тис. грн.

До речі, крім цього, парламентарії мають право на 45 днів відпустки (простий українець на 24) і на 31 помічника. Частинауз них можна оформити на зарплату, а іншим просто дати посвідчення помічника народного депутата на громадських засадах.

Що цікаво, нардепи заробляють більше президента. Зеленський стабільно отримує близько 28 тис. грн. А все тому, що мало досвіду на держслужбі, значить, немає всіх можливих надбавок. Дискусія про те, що депутати повинна мати гідні зарплати, ведеться в Україні вже кілька років. Можливо, якби парламентарі відмовилися від величезного штату співробітників, перевели документообіг в електронний вигляд, відмовилися від автопарку, то і зарплати можна було б перерахувати, не збільшуючи загальний бюджет.