Голова Верховної Ради Дмитро Разумков під час засідання парламенту зробив зауваження народним депутатам, закликавши їх йти працювати.

Інцидент трапився в четвер, 3 грудня, що було показано в ефірі телеканалу “Рада”.

Відзначимо, що під час засідання частина народних депутатів, серед яких були “слуги народу” Микола Тищенко, Олександр Скічко та Юрій Корявченков, фотографувалися з міністром інфраструктури Владиславом Криклієм.

“Давайте залишимо фотозону й підемо працювати! Міністра Криклія це теж стосується”, – розлютився Разумков.

Також спікер побажав міністру “вдалого дня, удачі та нових звершень”.

“Нагорода” Клоуни року “заслужено присуджується депутатам “Слуги народу ” і міністру інфраструктури Криклію. Чинуші прямо під час засідання ВР влаштували фотосесію. Однак сеанс перервав спікер. Разумков попросив їх припинити і йти працювати. Вони-то припинили. Але ось чи пішли вони працювати, ми не впевнені “, – коментує інцидент тг-канал” Шептун “.

Відзначимо, що 3 грудня Рада заборонила місцевим депутатам голосувати й провалили закон про шкільні підручники.

Рада заборонила голосування депутатів місцевих рад в умовах конфлікту інтересів. За законопроєкт №3034а проголосували 267 нардепів. Відзначимо, що закон “Про запобігання корупції” забороняє вчиняти дії в умовах конфлікту інтересів. Водночас стаття 59-1 закону “Про місцеве самоврядування в Україні” дозволяє депутату голосувати на пленарних засіданнях в умовах конфлікту інтересів, просто заявивши про його наявність. Ухвалений закон повинен врегулювати цю колізію.

До того ж Рада провалила голосування за проєкт закону про експертизу якості шкільних підручників. За законопроєкт №3900 проголосував 161 депутат. За направлення його на доопрацювання в комітет проголосували 220 депутатів, а за направлення авторам підтримали 226 політиків.

Пояснимо, що закон пропонував ввести обов’язкову експертизу навчальної літератури, яка виготовляється на кошти державного бюджету, на предмет відповідності вимогам законодавства.

Рада 303 голосами ухвалила у другому читанні й загалом проєкт закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення ефективної реалізації парламентського контролю.

288 голосами “за” ухвалено у другому читанні й загалом законопроєкт про реабілітацію осіб з обмеженнями життєдіяльності.