Син екс-голови Держслужби експортного контролю України Юрія Терещенка Олександр купив квартиру в центрі Лондона. – повідомляє Корупція.Інфо

Гроші за квартиру пройшли через рахунок сейшельського офшору у латвійському банку ABLV. Про це пише Грехем Стек на сайті «Центру з дослідження корупції і організованої злочинності» (OCCRP).

Квартира молодшого Терещенка знаходиться неподалік від Британського парламенту. Її вартість – 332 тис фунтів стерлінгів.
Олександр Терещенко, який навчається в Британії, заявив, що квартиру йому оплатив не його батько. «Мені лише 20, і я не маю високих заробітків. Але чому ви думаєте, що гроші на квартиру мені дав мій батько? Він не єдиний родич, якого я маю», – сказав він.

Згідно з документами, які має у своєму розпорядженні журналіст, перший транш у розмірі 107 тис фунтів за квартиру Терещенка був перерахований на рахунок офшорної компанії «Berly Trade» (Сейшельські острови) у латвійському банку ABLV, яка у подальшому перерахувала гроші в Лондон.
Компанія «Berly Trade» була створена у липні 2014 року. Рахунок у банку ABLV був відкритий у вересні того ж року, а гроші на ньому почали з’являтися у жовтні. За перші три тижні на рахунок «Berly Trade» в ABLV надійшло $190 тис. А до грудня надходження зросли до мільйонів доларів, які потім перераховувалися далі.

Приміром, у грудні 2014-го «Berly Trade» сімома траншами перерахувала близько $800 тис на рахунок іншої офшорної компанії з Маршаллових островів у швейцарському банку «Julius Baer» з призначенням «за маркетингові послуги». У наступні місяці «Berly Trade» отримала і відправила мільйони іншим офшорним компаніям.

Директором «Berly Trade» є Вікторія Гайдай. За даними журналіста, це прибиральниця з Києва. Вона ж є директором компанії «Itaco Alliance» (Сейшели, теж створена у липні 2014), через яку проводив частину коштів ($150 тис) для купівлі нерухомості закордоном екс-заступник генпрокурора Микола Герасим’юк.

Нагадаємо, з 21 березня  до 4 липня 2014 року Юрій Терещенко був т.в.о. керівника Державного концерну «Укроборонпром», після чого очолив Держслужбу експортного контролю України. У червні 2016 Терещенко був звільнений.

Наприкінці 2015 року при вимаганні $250 тис хабара був затриманий заступник Терещенка Сергій Головатий. При обшуку в будинку Терещенка було виявлено частину помічених коштів, які раніше були передані Головатому в якості хабара. Крім того, у будинку Терещенка знайдено документи про відкриття депозитних рахунків на суму 3,31 млн грн і $0,43 млн. Навесні НАБУ почало перевірку документи з придбання нерухомості чиновником. Юрій Терещенко з 1996 року працює на держслужбі, однак, як показували журналісти, його спосіб життя не відповідає його офіційним доходам.