вибори

В Україні в суботу починається виборча кампанія з місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня.

Вибори будуть проводитися за новим законом "Про місцеві вибори".

 Повідомляється, що це перші місцеві вибори в Україні, які відбуватимуться за пропорційною системою з відкритими партійними списками.

Тепер для виборів депутатів обласних, районних, міських  рад створюється єдиний багатомандатний округ, який ділиться на одномандатні за кількістю депутатів, що входять у відповідну раду. У кожному одномандатному окрузі висувається по одному кандидату від місцевої партійної організації, і в бюлетені однієї рядком вказується і цей депутат, і висунула його партія. Але під час підведення підсумків виборів підраховуються тільки голоси, віддані у багатомандатному окрузі за кожну партійну організацію, і у розподілі депутатських мандатів беруть участь партії, які набрали не менше 5% голосів виборців, які взяли участь у голосуванні.

Також 25 жовтня будуть проводитися  вибори до 74-х об'єднаних територіальних громадах. Згідно із законом, у виборах не зможуть взяти участь партії комуністичного та націонал-соціалістичного спрямування.

Вибори не будуть проводитися на тимчасово окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей, а також у 91 населеному пункті Донецької та 31 – Луганської областей на підконтрольній території Україні.