У ніч з 1 на 2 січня 2017 року згорів музей-криївка УПА, що розташований у селі Басівка Пустомитівського району Львівської області.

Про це повідомляє Корупція. Інфо

Директор музею-криївки свободівець Іван Попович розповів, що вчора для відвідувачів завершилася остання екскурсія.

«Сьогодні прийшов до криївки, аби зарядити акумулятор для освітлення, але побачив, як криївка дотліває. Всередині металеву решітку від високої температури повністю покрутило», – зазначив Іван Попович.

868773c6742ff1ca6c42aba16a8077b2

Свободівець переконаний, що не могло бути такого, що під землею так щось зайнялося, щоб аж згоріла повністю вся криївка.

«На мою думку, зверху через віддушини, яких у нас шість, залили якусь горючу речовину і підпалили. Вважаю, що не випадково такий інцидент стався у ніч з 1 на 2 січня, коли націоналісти святкують 108-му річницю з дня народження голови Проводу ОУН, Героя України Степана Бандери», – наголосив директор музею-криївки.«У криївці стояло чотири буржуйки, які час від часу працювали, щоб не було надто вогко всередині. Але уся криївка зроблена з грубої сирої сосни, мокра дубова підлога, і навіть якби багаття розвести посеред криївки, воно б не горіло. Переконаний, що це зовнішнє втручання!» – зазначив свободівець Роман Пришляк.

784550a01ff5b2b2cc7ae05741965cc8

Наразі причини займання криївки встановлюють правоохоронці.

Як повідомлялося раніше, трагедія трапилась у ніч з 1 на 2 січня. За словами працівника музею, криївка згоріла дотла, врятувати нічого не вдалося. 

«Цей підпал вчинив нелюд-україноненависник, ймовірно до дня народження Степана Бандери», – наголосив працівник музею.

Нагадаємо, саме на місці музею 16 серпня 1955 року відбувся бій між УПА та НКВД, у роки протистояння УПА на цьому місці була підпільна типографія повстанців. Криївку знайшли у 1970-х роках, її відновили силами місцевих мешканців та влади у 2014 році.