Декілька місяців без гарячої води живуть два містечка на Львівщині, що стали заручниками корупційних оборудок. Воду в оселі постачають по локальній системі з місцевих ТЕЦ, а теплоцентралі на прохання НАБУ арештували і передали в управління державі.

У цій справі вже є декілька затриманих – це керівники фірм, а от власники у справі не фігурують. Навіть більше, сподіваються відновити контроль на компаніями.

З середини літа 30-ти тисячне місто живе без гарячої води. Така ж ситуація і в містечку Новий-Розділ, що за декілька десятків кілометів. В антикорупційному бюро фірми "Енергія-Новояворівськ" і "Енергія Новий розділ", які фактично володіють місцевими теплоелектростанціями, підозрюють в розкраданні 300 мільйонів кубометрів газу.

Офіційно фігурантів справи четверо. Це керівництво підприємств-постачальників газу і "куратор" – помічник нардепів братів Ярослава і Богдана Дубневичів. Вони кінцеві власники заарештованих компаній, однак самі у цій справі поки не фігурують.

А їх представники намагаються оскаржити конфіскацію арешт підприємств, щоб заробляти на мешканцях львівської області. А тим часом, врешті з'явився шанс, що у будинках новороздільчан та і новояворівців таки з'явиться тепло та гаряча вода.Агенство з управління і розшуку активами обрало київську фірму "Гарант Енерго М" для того, аби керувала теплоелектростанціями. Незалежний регулятор надав компанії ліцензію. Це має розв'язати руки тимчасовим керівникам теплоелектростанцій.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Є ще дві справи НАБУ, що мають стосунок до Дубневичів. Фірми нардепів роками постачали "Укрзалізниці" запчастини за завищеною ціною. Лише за одним договором про продаж деталей, який уклали в обхід тендеру, держава переплатила 25 мільйонів гривень. Щоправда, безпосередньо Дубневичі у цій справі теж не фігурують. У зловживаннях звинувачують чиновників залізниці.

І ось вже третя справа НАБУ стосується саме братів. В НАБУ ще поки тільки почали розслідувати їх ймовірне незаконне збагачення. Отримали дозвіл від суду на перевірку документації ряду їх підприємств. Нардепи на дві сім'ї задекларували більше 30 мільйонів доларів. Також Дубневичі мають 500 земельних ділянок, 68 квартир і 20 будинків.

Анна Калюжна
 ‡агрузка...