На Лиманському напрямку агресор відновив інтенсивні наступальні дії з метою витіснення наших військ з району Серебрянського лісництва та розширення Торського виступу. Також, ворог не відмовляється від спроб захоплення Тернів та виходу до річки Чорний Жеребець. Однак ЗСУ дали ворогу по зубах, він зазнає величезних втрат і більшості військових РФ не вдається виходити з поля бою живими і неушкодженими.

Про це розповів Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський

«Ворог продовжує інтенсивні наступальні дії на Куп’янському, Лиманському, Сіверському та Бахмутському напрямках.

На Куп’янському напрямку противник намагається будь-якою ціною захопити Синьківку та створити умови для блокування Куп’янська.

Після понесених втрат проводить перегрупування своїх підрозділів. Продовжує нарощувати зусилля за рахунок переміщення підрозділів з інших напрямків. Загальна кількість особового складу штурмових ворожих підрозділів складає більше двох тисяч.

На Сіверському напрямку намагається розвинути наступ в районах Спірного та Білогорівки. Здійснює підготовку штурмових підрозділів із числа повітряно-десантних частин для розвитку наступу в напрямку Соледар, Сіверськ.

На Бахмутському напрямку також не припиняються інтенсивні наступальні дії. Ворог намагається захопити Богданівку, відновити втрачене положення в районах Кліщіївки, Курдюмівки та Андріївки. Застосовує штурмові групи “добровольчого корпусу”, які перемістив з південного напрямку. Залучений особовий склад морської піхоти Каспійської флотилії.

Ворог останнім часом значно збільшив застосування броньованої техніки, дронів-камікадзе та продовжує вести інтенсивні артилерійські обстріли.

На всіх напрямках наступу ворога наші командири всіх рівнів вживають необхідні заходи щодо посилення оборони та не допущення просування ворога. Хочу відмітити ефективну роботу штабів військових частин щодо оперативного реагування на дії ворога та підготовки найбільш оптимальних варіантів наших дій залежно від обстановки, яка склалася.

Попри складну ситуацію, наші воїни, виявляючи надзвичайний професіоналізм та мужність, стримують просування ворога та наносять йому значних втрат. Лише за останній тиждень на Східному напрямку окупанти втратили більше трьох тисяч особового складу, із них вбитими – більше тисячі осіб. Знищено та пошкоджено 361 одиниця ворожої техніки. З них — 43 танки, 83 бойових броньованих машини,
69 артилерійських систем.

В умовах ведення активних бойових дій нашими пріоритетами залишаються збереження життя наших воїнів, ефективне застосування засобів вогневого ураження, постійне ведення розвідки та оперативне прийняття рішень».

Зазначимо також, командувач оперативно-стратегічного угруповання військ Таврія Олександр Тарнавський заявив, що російські військові використовують аналогічні стратегії та тактики, як і їхні українські опоненти, прагнучи адаптувати найефективніші методи з бойового досвіду противника.

«Зараз можна казати, що російська армія дуже багато запозичує у нас. Швидко навчається і, напевно, адаптується, копіює ті дії, які у нас найбільш ефективні», — сказав він, відзначаючи, як за період війни змінилася поведінка окупантів.

За висловлюванням Тарнавського, російські військові адаптують навіть тактичні прийоми українських Сил оборони, включаючи штурмові дії в окопах та наближення до них.

Тарнавський також зауважив, що взагалі окупанти продовжують використовувати на Таврійському напрямку тактику «м’ясних штурмів», посилюючи застосування дронів-камікадзе та використовуючи наземні роботизовані платформи.

«Останнє використовується в основному для підвезення боєприпасів на позиції. Російські окупанти експериментують — встановлюють на них протитанкові кулемети. І дуже вони гарно вчаться, в тому числі на наших позитивних діях. Що нас, з одного боку, радує, а з іншого — може, і ні», — пояснив він.