В Україні запровадять фінансову поліцію. Про це минулого тижня заявив міністр фінансів Олександр Данилюк. Він найближчим часом подасть до Верховної Ради доопрацьований проект про про створення нового відомства. – повідомляє Корупція.Інфо

За його словами, фінансова поліція буде мати менший штат, ніж податкова міліція. Замість 15 тис. осіб буде 2,5 тис. Вони використовуватимуть не так силові методи як аналітичні.

"Я впевнений, що суттєво податкова поліція ніяк не відрізнятиметься від міліції. Єдина відмінність буде у тому, що вони стануть краще перевіряти електронні й банківські дані", – говорить економіст Володимир Марченко.

За його словами, зараз Міністерство фінансів заговорило про створення фінансової поліції не просто так.

"Є кілька факторів. По-перше, фінансову міліцію у дивний спосіб ліквідували, коли голосували за бюджет на 2017 рік. Депутати голосували за декілька рішень у пакеті і не помітили, що ліквідували міліцію. Про це стало відомо тільки через тиждень. По-друге, зараз величезний тягар припав на бізнес внаслідок збільшення мінімальної зарплати і підвищення відповідальності за неофіційне працевлаштування. За це передбачили штраф у 300 тисяч гривень. Це потребує нових підходів для податківців і нову модель їхньої роботи. Від цього залежатиме наповнення бюджету цими штрафами", – зазначає спеціаліст.

Він думає, що теперішні податківці не матимуть такої люстрації як нові поліцейські. Однак зарплату їм збільшать. А ось наймані працівники матимуть додаткові труднощі.

"Зараз влада як ніколи зацікавлена у посиленні податківців. Такий інтерес виникає як тільки збільшуються податки. Таке ж саме було, коли за Януковича 2011 року підняли податки для бізнесу. Тоді ж і зарплати в податківців виросли. Зараз ці зміни стосуватимуться ще й найманих працівників. Відповідно до нових законів, навіть випробувальний період має бути офіційно підтверджений. Для цього передбачений спеціальний договір. Не виключаю, що найманих працівників зобов'яжуть мало не щомісяця підписувати цей договір. На інших фірмах, подібних до консалтингових компаній, взагалі підприємців відправлятимуть додому на час перевірок. Податківці попереджатимуть про прихід за 10 днів. Тому у роботодавця буде час, аби прийняти якісь міри", – говорить Володимир Марченко.

Нагадаємо, проїзд у потягах найближчим часом подорожчає.