Адміністрація Байдена працюватиме з союзниками, щоб передати танки радянського виробництва для підтримки української оборони, заявив у п’ятницю американський чиновник.

Про це повідомляє The New Yоrk Times.

Рішення виступити посередником у передачі танків радянського виробництва, якими вміють користуватися українські війська, прийнято у відповідь на запит президента України Володимира Зеленського, повідомив чиновник. Це перший раз у війні, коли Сполучені Штати допомогли передати танки.

Чиновник сказав, що перекидання почнуться незабаром, але відмовився повідомити, скільки танків буде відправлено або з яких країн вони прибудуть.

“Вони (танки – ред.) дозволять Україні наносити дальні артилерійські удари по російських об’єктах на Донбасі”, – сказав чиновник-анонім, оскільки не мав права говорити публічно.

Прибуття танків може бути ще одним сигналом нового етапу повномасштабного вторгнення, яке триває п’ять тижнів. Раніше цього тижня російські офіційні особи заявили, що вони переорієнтовують свої зусилля на Східну Україну, де підтримувані Росією сепаратисти воюють з українськими солдатами з 2014 року.

На початку тижня Володимир Зеленський звернувся до країн-партнерів з проханням про надання техніки радянського типу, оскільки українські військові не будуть витрачати час на опановування нової технології.

Президент України Володимир Зеленський попросив главу Білого дому Джо Байдена надати Україні гарантії безпеки.

Про це президент Володимир Зеленський заявив під час інтерв’ю Fox News.

“Україна хоче, щоб США були включені до переліку гарантів нашої безпеки, – зазначив Зеленський. – У Вашингтоні поки що думають над пропозицією. Її зараз розглядають у Білому домі”.

Під час переговорів у Стамбулі українська делегація запропонувала підписати новий договір про гарантії безпеки. Гарантами пропонують зробити членів Радбезу ООН, зокрема Велику Британію, Китай, США, Францію, Туреччину, Німеччину, Канаду, Італію, Польщу та Ізраїль. Якщо інші країни захочуть приєднатися – вони матимуть таке юридичне право. Ці гарантії є свого роду аналогом 5 статті статуту НАТО, щоправда, напад на одну країну не прирівнюватиметься до нападу на всіх гарантів безпеки.