Ігор Коломойський став найбільшим власником нерухомості в Клівленді, штат Огайо. За даними ФБР, схеми покупки нерухомості використовувалися для відмивання грошей.

Про це йдеться в розслідуванні Pittsburgh Post-Gazette, створеному на звинуваченнях американської прокуратури.

“Олігарх Ігор Коломойський і партнери вклали мільйони в культові хмарочоси Клівленда і стали найбільшими комерційними орендодавцями міста, використовуючи гроші, викрадені з найбільшого банку України, стверджує прокуратура”, — йдеться в статті.

Відповідно до висновків американського слідства, кошти надходили в Клівленд з українського “ПриватБанку” за схемою, за якою працівники установи, лояльні Коломойському, переказували гроші з банку на підконтрольні олігарху компанії.

“Рік за роком співробітники банку видавали мільйони позик компаніям, таємно перебувають під контролем олігарха і колеги-мільярдера Геннадія Боголюбова і заснованих на Британських Віргінських островах і на Кіпрі, щоб приховати потік грошей, повідомила прокуратура в справах про конфіскацію”, – йдеться в статті.

Нагадаємо, це друга частина розслідування Pittsburgh Post-Gazette щодо претензій ФБР до українського олігарха. Перша була оприлюднена в листопаді і стосувалася скупки Коломойським промислових підприємств в Огайо.

Видання повідомило, що в 2006-2016 роках Ігор Коломойський і його партнери володіли 13 сталеливарними заводами в різних регіонах США, а їх покупка була здійснена за кошти, нібито незаконно виведені з «ПриватБанку». Також олігархові належали чотири офісні висотки в центрі Клівленда і престижний готель на 484 кімнати.

За даними видання, на сталеливарних заводах Коломойського в США був дуже низький рівень дотримання техніки безпеки і регулярно траплялися інциденти з отриманням травм співробітниками підприємств. В частині дотримання екологічних норм теж фіксувалися значні порушення.

Після купівлі заводів олігархом американські регулюючі органи та політичні діячі в кращому разі “дивилися в інший бік”. А в деяких випадках активно вступали в змову, піддаючи американських робітників впливу токсинів та інших небезпечних умов праці.

Один з таких металургійних заводів “Фельман Продакшн”. Його олігарх та партнери викупили у результаті банкрутства за 20 мільйонів доларів. Як зазначили у газеті з Піттсбурга, дугова піч вивергала дим і пил, що хлинули по околицях, покриваючи дахи шаром бруду.

Робітники на заводах Коломойського, деякі з яких зараз стоять у руїнах, розповідали, що через відсутність інвестицій в модернізацію, дим і пил із печей заповнювали завод із негерметичних вихлопних каналів, залишаючи від 5 до 10 сантиметрів пилу на поверхнях.

Через погане управління значна частина заводів з часом закрилася, це в підсумку призвело до втрати значної кількості робочих місць. У деяких випадках через порушення процедури податкових відрахувань, травмовані і звільнені співробітники переживали складнощі з отриманням належних їм виплат.

Через це та інші корупційні схеми, США запровадили санкції проти українського олігарха Ігоря Коломойського. 

«Я оголошую про внесення в санкційний список олігарха і колишнього державного чиновника України Ігоря Коломойського за його причетність до корупції», – йдеться в заяві держсекретаря Ентоні Блінкена.

Зазначено, що коли Коломойський очолював Дніпропетровську область (з 2014 по 2015 рік), він був причетний до корупційних дій, які підривали верховенство права і довіру української громадськості до демократичних інститутів і процесів управління, включаючи використання свого політичного впливу і офіційної влади для особистої вигоди.

«Дії Коломойського представляють серйозну загрозу для майбутнього України» – наголосив Блінкен.

Санкції ввели і проти членів сім’ї Ігоря Коломойського. Зокрема, його найближчим родичам заборонили в’їзд до Сполучених Штатів.

Застосування цієї міри підтверджує прагнення Штатів підтримувати ключові для євроатлантичного шляху України реформи у політичній та економічній сферах, а також у галузі правосуддя, зазначили  у Посольстві США.