Колишній депутат, а нині громадянин Росії Олександр Онищенко продає свій особняк в Німеччині. Він купив його 2014 році за 19 мільйонів євро. Гроші були переведені з рахунків кіпрської фірми, яка має пряме відношення до “газової схеми”, за яку його заочно судять в Україні. Для продажу унікального німецького ранчо газовий ділок навіть замовив презентаційний сайт, пише журналіст Німецької хвилі Євген Тейзе.

Як написав у своєму телеграм-каналі журналіст Сергій Лещенко, у грудні 2016 року САП домагалася в суді арешту цього маєтку. Але суддя Солом’янського суду Києва в клопотанні відмовив, зазначивши, що клопотання засноване на “припущеннях”. Після втечі з Німеччини в Росію Онищенко переписав маєток на 24-річну російську модель, а на днях переоформив назад на себе, але вже як громадянина Росії.

Оцінити, як Онищенко облаштувався в Німеччині, виводячи гроші з України, можна на презентаційному сайті.

“Як вам такі новини з життя колишнього політичного соратника Юлії Тимошенко, Петра Порошенка та Віктора Януковича”, – зазначає Лещенко.

Пізніше Лещенко продемонстрував запис з німецького реєстру юридичних осіб, де Олександр Онищенко фігурує як громадянин Росії з Москви.

“А ще недавно вирішував для Порошенка питання в парламенті і делегував своїх людей в Кабмін за квотою Тимошенко. Як вам ідея залучити Порошенка і Тимошенко до політичного відповіді за зв’язки з Онищенком?”, – написав журналіст.

Нагадаємо, нещодавно Вищий антикорупційний суд продовжив до 3 листопада строк дії обов’язків, покладених на колишнього директора приватної компанії ТОВ «Надра Геоцентр» Сергія Свіченка, якого Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачує в причетності до «газової справи» колишнього народного депутата Олександра Онищенка.

Таке рішення 2 вересня ухвалила колегія суддів ВАКС.

Як відомо, екскерівник ТОВ «Надра Геоцентр» повернувся з Росії до України, де його затримала Державна прикордонна служба. Антикорупційний суд узяв його під варту з альтернативою 1,75 млн грн застави. Пізніше суд зменшив йому заставу до 851 250 грн і за Свіченка внесли заставу. Він вийшов із СІЗО під обов’язки.

У зв’язку з наближенням дати завершення дії обов’язків прокурор САП просив їх продовжити. Вивчивши клопотання, судді його задовольнили і продовжили до 3 листопада дію обов’язків, а саме: прибувати за першою вимогою; не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає чи перебуває, без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування з визначеними особами; здати на зберігання закордонні паспорти і носити електронний браслет.

За версією слідства, Свіченко, як директор ТОВ «Надра Геоцентр», брав участь у злочинній організації Онищенка. Зокрема, він подавав заявки на підконтрольні злочинному угрупуванню екснардепа товарні біржі із зазначенням початкової заниженої ціни природного газу, видобутого в межах спільної діяльності ТОВ «Надра Геоцентр», ТОВ «Карпатнадраінвест» та ТОВ «Фірма «ХАС» з ПАТ «Укргазвидобування». На сьогодні встановлений розмір збитків від цієї схеми становить понад 740 млн грн.

Нагадаємо, екскерівника ТОВ «Надра Геоцентр» вперше затримали 28 червня 2016 року о 22:00 на території Сумської області при спробі перетину українсько-російського кордону. У лютому 2017 року після закінчення дії домашнього арешту та подачі клопотання про новий запобіжний захід Свіченко зник.

23 лютого 2017 року колишній очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив, що підозрюваний у «газовій справі» Онищенка втік до Росії.