50bed8ad52eda8d2ff11ecd7974b24df1439115608

Терористи «ДНР» два місяці утримували в полоні волонтерку, котра перебувала на 7-му місяці вагітності. Більше того, бойовики не годували жінку та змушували їсти сигарети.

Про це розповів журналіст Максим Волобоєв, новину повідомляє «Преса України», передає Корупція.Інфо.

Терористи упродовж двох місяців утримували вагітну жінку в нелюдських умовах та дозволяли собі з неї знущатися.

«Війна – справа кривава. Але 2 місяці утримувати в полоні жінку на 7 місяці вагітності. І – не годувати її, змушуючи їсти сигарети! Щоб чоловік – український прикордонник – приїхав у Донецьк і обміняв її на себе. Просто не вкладається в голові… Чомусь впевнений – в такому разі не повернулися б ні він, ні вона», – зазначив журналіст.

За словами Волобоєва, волонтерку звільнили увечері, 8 серпня, обмінявши на російських «волонтерів», які привезли в Україну зброю.

Подробиці операції зі звільнення трьох цивільних осіб розповів радник заступника міністра оборони Василь Будік.

«Операція була трохи складною. Ми ставили завдання, крім військових, обміняти ще й цивільних. Одна з них – вагітна жінка, дружина офіцера-прикордонника, яку тримали в полоні і вимагали, щоб її чоловік, а він підполковник, приїхав – і її обміняють. Також ми сьогодні забрали одного цивільного, якого підозрюють у роботі на наші спецслужби. Він перебував більше двох місяців у полоні, пережив катування, є сліди. І ще один цивільний, був волонтером, допомагав на тій стороні пенсіонерам, літнім людям, привозив ліки. Його взяли в полон і також звинуватили в роботі на наші спецслужби», – зазначив Будік.

За словами радника, на початку операції по обміну вдалося звільнити трьох українських військових.

«Зате ми віддали шість «волонтерів», затриманих кілька місяців тому в районі Широкиного, які зі зброєю в машині, набитою бронежилетами, касками, і всім цим «гуманітарних» вантажем, опинилися в непотрібному місці. Було затримано шість осіб. Ось їх і віддали. З них – двоє росіян, які організували цей вояж», – додав  Василь Будік.

Нагадаємо, бойовики в Донецькій і Луганській областях утримують у полоні понад 100 українських громадян – військових і цивільних. Ще близько 200 вважаються зниклими безвісти.