Чинний очільник міністерства охорони здоров’я Максим Степанов заявив про те, що в програмі тестування українців на коронавірус відбулися зміни.

Про це він заявив в ефірі телеканалу «Україна 24»

«Якщо ми говоримо про кількість тестування, то показник – відсоток виявлених – досить високий. З чим це пов’язано? З тим, що у нас буквально до четверга цього тижня в стандарті було, кого ми тестуємо методом ПЛР – це люди, які мають симптоми коронавірусної хвороби. У нас зростала кількість хворих, і в нас потужності системи, хоча ми їх збільшили у 200 разів у порівнянні зі здатністю робити тести у квітні, зараз у нас в державних лабораторіях, які підпорядковані Міністерству охорони здоров’я, вже до 60 тис. тестів на день», – сказав міністр.

За його словами, в МОЗ розширили перелік осіб, які підлягають тестуванню:

«По-перше, це всі без винятку люди, в яких є будь-які симптоми респіраторного захворювання, не тільки Covid-19. По-друге, ми змінимо логістику, тобто маршрут пацієнта – не тільки мобільні бригади, зокрема зробимо і відвідування пункту забору біоматеріалу, щоб люди могли здавати. Я поставив завдання, щоб на вівторок ми вже все затвердили».

На запитання, чому Україна не посилює карантин з 25 грудня по 7 січня, як це роблять багато інших країн, міністр відповів:

«У нас перш за все економічні обставини, тому що для багатьох людей грудень – досить важливий місяць року, коли йде робота, це перше. Друге, якщо ми подивимося, що в нас йде в період з 1 по 6 січня до Різдва, Різдво – все-таки більше сімейне свято – то, в принципі, у нас такий природний локдаун, якщо можна так сказати. На вулицю просто подивіться – абсолютно мало людей, проводять час у колі сім’ї або приходять до друзів, що, в принципі, дозволяють собі робити тільки на вихідні, люди не працюють, на канікулах. Мені здається, (нинішні дати локдауну, – ред.) абсолютно обґрунтовані».