Сьогодні був проведений обшук у директора КП «Пуща-водиця» Єгорова у справі про проживання Венедиктової на держдачі. Про це повідомляє телеграм-канал “Політика Країни”.

Далі дослівно:

За інформацією журналіста Володимира Бойка обшук ініціювала сама Венедиктова і його завданням була зачистка компроментуючих генпрокурора документів. Зокрема, фіктивного договору, на підставі якого Венедіктова і в’їхала в особняк, не маючи на це ніякого права.

Крім того, повідомляє Бойко, слідчі повинні вилучити і не допустити потрапляння до НАПКА документів, де сказано скільки Венедиктова повинна платити за оренду. Тому що платить вона на 100 тисяч менше, ніж у них вказано.

«Країна» взяла коментар у адвоката Єгорова Артема Захарова:

“Справа стосовно Єгорова – незаконна. Свого часу, єдина мета залучення Єгорова до відповідальності – це натиснути на нього, щоб отримати завідомо неправдиві показання про нібито скоєні злочинів Ренатом Кузьміним (колишній перший заступник Генпрокурора, а нині – народний депутат ОТЗЖ). Відносно Єгорова вимагали ці свідчення, і за відмову давати їх, його притягнули до кримінальної відповідальності і збиралася обрати запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Це людина в поважному віці з хронічною астмою.

Сьогодні на тлі корупційного скандалу з проживанням Венідіктовой в державній резиденції, був проведений обшук в комплексі відпочинку “Пуща Водиця”. За нашою інформацією, обшук проведений у межах кримінального провадження, яке було зареєстровано вчора – 30 вересня.

Обшук проведено центральним апаратом ДБР. Були вилучені виключно документи, які містять фактично підпис Венідіктової. Тобто, договори, згода на персональні дані при укладенні договору, заяви Венідіктової і дані про оплату, в тому числі, платіжні документи. ДБР на сьогоднішній день фактично підпорядковується Венідіктовій, вона обіймала посаду керівника, а процесуальне керівництво за центральним апаратом ДБР здійснюють саме підлеглі Венідіктової.

На нашу думку, це виглядає як зачистка безпосередньо доказів вчинення протиправних дій самої Венідіктової. Ми не знаємо ні фабули кримінальної справи, ні щодо кого вона зареєстрована, ні для чого проводяться розслідування.

Відповідно з правилами підслідності, ДБР не має права проводити досудове розслідування щодо Генпрокурора Ірини Венідіктової. У відповідності з її посадою, розслідування має проводити Національне антикорупційне бюро. А раз підлеглі Венідіктової і керовані її прокурорами слідчі ДБР вилучають повністю документи, то це свідчить не про цілі кримінального провадження та виконання завдань, а про те, щоб зачистити докази протиправних дій “.