Рішення відокремити посаду начальника Генерального штабу від поста головнокомандувача Збройними силами України було прийнято в Міністерстві оборони, а не придумано командою президента Володимира Зеленського.

Про це в інтерв'ю агентству УНІАН повідомив новий глава Генштабу ЗСУ Руслан Хомчак

«Прекрасно до цього ставлюся. Це не Апаршин придумав, це вже давно прийняте рішення тут, в Міноборони, в ВСУ. Це один з процесів нашого наближення до європейської спільноти. Це нормально », – зазначив Хомчак у відповідь на запитання журналіста про нову військову доктрину Зеленського.

Генерал зазначив, що почав уже заслуховувати командувачів, після чого буде робити висновки.

«Цілі знімати всіх з посад у мене немає. У мене немає кумів, друзів, яких я хочу кудись поставити. Я хочу дати якомога швидше хороший результат в плані того, що в армію підуть люди. Сьогодні, на жаль, черги в армію немає, а вона повинна бути », – додав глава Генштабу.

Окрім цього, в ексклюзивній розмові з журналістом ТСН. Тиждень новий Головнокомандувач ЗСУ розповів, чого слід очікувати у війську найближчим часом.

Зокрема, Хомчак зазначив, що змінювати командувача ООС генерала Сирського наміру не має.

«Питання, що він не впорається з обов’язками, не стоїть», — заявив про командувача ООС начальник Генштабу ЗСУ, зазначивши, що Сирський може бути звільнений із цієї посади «в разі перестановки».

Також Руслан Хомчак спростував чутки про внутрішній конфлікт у командування ЗСУ.

«У мене жодних конфліктів ні з ким нема… В нас службові нормальні стосунки», — підкреслив Головнокомандувач ЗСУ, зазначивши, що армії в час конфлікту на Донбасі потрібна єдність.

За Іловайськ стверджує, йому не соромно, і «опускати очі» не буде, бо знає про цю військову операцію «більше всіх», оскільки сам там був.

Що ж до армії, яку буде будувати новий начальник Генштабу ЗСУ, то, каже Руслан Хомчак, це має бути армія, в якій військові з радістю йшли б на службу захисту України і живі-здорові повертались зі служби додому, щоб знову вранці іти захищати Україну.