Сьогодні, 21 червня, на стіні колишньої тюрми «Бригідки», що вул. Городоцькій, 20, відбулось відкриття та освячення меморіальної таблиці, в пам’ять про тих, кого комуністична окупаційна влада в цій тюрмі замордувала ще у 1941 році.

На заході-реквієм були представники духовенства, колишні політв’язні та репресовані, громадські та політичні діячі, представники консульств, а також представники влади. На таблиці трьома мовами: української, польською та англійською виписана коротка історія подій того часу.

Зняти покривало із пам’ятної таблиці довірили колишнім політв’язням. Опісля, відбулась спільна молитва, молебень та освячення меморіальної дошки. Усі бажаючі могли покласти квіти до цієї таблиці.

«Ця тюрма «Бригідки» – одна з катівень нашого народу. За останніми уже уточненими дослідженнями нашої організації «Меморіал», тут 1127 безневинних жертв, яких розстріляли ще в довоєнний період,» – розповів голова правління Львівської обласної організації «Меморіал» Роман Гунда.

Дослідники цієї теми зазначають, що усі жертви – це цивільні люди, і у день приходу німецької окупаційної влади 21 червня 1941 року тюрму з останками людей було спалено.

«Пройшли роки, так як сон. Страшні були часи. Дорога у нас складна, але вірю, що переможемо.» – поділився колишній політв’язень, пан Степан.

Джерело: Корупція.Інфо