затримання, злодій

У Львові 19-річний громадянин України продавав облікові дані користувачів Інтернету (приватні електронні скриньки з персональною інформацією, що захищені від несанкціонованого доступу логіном та паролем), а також сервісів електронної пошти, системи електронних гаманців, соціальної мережі та ін. На даний час встановлено 24 таких факти. Всього ж на його комп’ютері виявлено понад півмільйона записів користувачів. Підозрюваному оголосили про підозру.

Про це повідомила прес-служба МВС України.

Управлінням боротьби з кіберзлочинністю МВС України, слідчим СВ Франківського райвідділу у Львівській області на початку квітня 2015 року розпочато досудове розслідування, за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 361-2 (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації) КК України.

У ході оперативного супроводження досудового розслідування працівники УБК МВС України встановили, що згаданий вище громадянин, зареєстрований та проживає у Львові. З метою незаконного збагачення, шляхом перепродажу електронних поштових скриньок, він створив Інтернет магазин, послугами якого користувалось понад 2,5 тис. невстановлених хакерів з інших країн.

15 травня цього року під час проведення санкціонованого обшуку за місцем його проживання працівники УБК МВС України спільно з працівниками ВБК МВС України у Львівській області виявили та вилучили ноутбук, мобільний телефон, планшет, 2 флеш-носії, записники із рукописними текстами логінів й паролів та банківські картки.

Крім того, встановлено, що на жорсткому диску ноутбука містяться файли із скомпрометованими логінами та паролями до облікових записів різних ресурсів загальною кількістю понад 500 тис. записів.

За результатами проведених слідчих (розшукових) заходів підозрюваному оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 361-2 КК України за 24 встановленими фактами. Проводяться подальші слідчі (розшукові) заходи з метою встановлення осіб, причетних до втручання у роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж у вказаному досудовому провадженні.