У Львові в один з найскорботніших днів року – День пам’яті жертв Голодомору – трапилась трегедія, якої цілком можна було б уникнути, якби ще п’ять років тому міська влада дослухалась до поради обмежити проведення розважальних заходів 26 листопада. Про це пише Вголос. – передає Корупція.Інфо

У ніч на 27 листопада виникла пожежа в розважальному центрі «МІ100» у Львові. З приміщення довелось евакуювати понад 250 людей. Рятувальники винесли вісьмох, та й їх роботі перешкоджали п’яні відвідувачі закладу. У результаті за медичною допомогою звернулися 22 людини, з яких 14 – були госпіталізовані, причому двоє – в дуже важкому стані.

«Це чергова наука для всіх. Міський голова разом з виконавчим комітетом Львівської міськради напередодні таких днів мали б давати настанови усім розважальним закладам – не проводити подібних заходів, навіть якщо вони носять рекомендаційний характер (…) Чому міський голова цього не робить? Важко сказати, мабуть, йому просто бракує політичної волі. У нас є приклади, коли бійці приходили на сесію Львівської міськради і вимагали від міського голови прийняти програму вшанування жертв загиблих воїнів АТО і в день їхніх похоронів оголошувати траур у місті. На жаль, міський голова не бачить в цьому потреби», – зазначив голова фракції ВО «Свобода» у Львівській міськраді Маркіян Лопачак та наголосив, що на сесії 1 грудня ці питання будуть обговорюватись.

Прокоментував ситуацію і голова міжфракційної депутатської групи з питань учасників АТО у Львівській міській раді  Віталій Свінціцький: «Місто має контролювати такі процеси. Інформувати львів’ян про Дні жалоби, контролювати розважальні заходи, фестивалі, концерти. Думаю, нічого б не трапилося, якби львів’яни замість дискотеки в цей день пішли до церкви чи на цвинтар. Місто, на жаль, усунулося від такого контролю. Я не чув, щоб у міській раді було управління чи відділ, який би контролював подібні процеси. Ми знаємо, що у нас контролюють все на світі: вивіски, паркінги, рекламу тощо, тільки не порушення днів жалоби. І це не стільки проблема львівської влади, як відсутність моралі у керівників та власників тих закладів, які гоняться за бізнесовою складовою».

До слова, за словами Свінціцького, Садовий так само ігонорує пропозицію затвердити програму вшанування пам’яті загиблих воїнів АТО.

Як зазначає видання, в 2011-му році депутат-«свободівець» Юрій Михальчишин вимагав у міського голови Львова Андрія Садового видати розпорядження про обмеження проведення розважальних заходів у День пам’яті жертв Голодоморів. Він пропонував організувати спільні рейди за участі районних адміністрацій, працівників СЕС та у випадку порушень притягти винних до адміністративної відповідальності.

«Практика доводить, що через низький рівень виховання та недотримання норм моралі певних категорій громадян та суб’єктів підприємницької діяльності, зокрема, в закладах громадського харчування, закладах торгівлі, грального та розважального бізнесу відтворюються музичні записи мажорного звучання, проводяться дискотеки та масові застілля з вживанням алкогольних напоїв», – наголошував Михальчишин.

Та минуло 5 років і нічого не змінилося. Під час жалобних днів, коли, до прикладу, ховають бійців АТО, у «патріотичному» Львові продовжує лунати музика, танці, фестивалі.