57_main

Маски повинні носити працівники супермаркетів, кінотеатрів, банків, сфери соцзабезпечення

У Харкові ввели ще один захід боротьби з епідемією грипу – обов'язкове носіння медичних масок в приміщеннях з великим скупченням людей. "Їх повинні носити працівники супермаркетів, кінотеатрів, банків, сфери соцзабезпечення. Звичайно, ми закликаємо харків'ян обмежити своє перебування в місцях масового скупчення людей або надягати маску", – каже головний санітарний лікар міста Ірина Зубкова. А щоб проконтролювати дотримання масочного режиму, в установи та організації будуть навідуватися співробітники СЕС.

Слідом за школярами вихованців дитсадків по домівках не відправили. За словами Зубкової, ці заклади працюватимуть в особливому режимі. Щодня малюків будуть оглядати і вимірювати температуру, а приміщення – дезінфікувати і кварцевать.

Тим часом у лікарнях готують додаткові місця для інфікованих. Як розповів директор міськдепартаменту охорони здоров'я Юрій Сороколат, 80 ліжок вже готові в лікарні №11, ще 55 – у лікарні №31, а в пологовому будинку №2 перепрофілювали 11 боксованих ліжок акушерського стаціонару. Всього ж з початку сезону захворюваності на ГРВІ в харківські лікарні надійшло 680 людина, у 120 з який діагностували грип.

За словами Сороколата, на сьогоднішній день через ускладнення після грипу померло п'ятеро харків'ян – чоловіки віком від 38 до 48 років, які звернулися до медиків лише на 3-11-й день від початку хвороби. Тому медики закликають городян не зволікати і після появи перших же симптомів викликати доктора. Всього в області зафіксували восьмій летальних випадків. А грип та ГРВІ на Харківщині заразилося майже 21 000 осіб, у тому числі 10 200 дітей.