55

Таке рішення було прийнято після вчорашнього вироку Сенцову і Кольченко
Україна сьогодні, 26 серпня, подасть четвертий позов проти Росії в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ). Про це сьогодні під час засідання уряду заявив Прем'єр-Міністр України Арсеній Яценюк, передає Корупція.Інфо з посиланням на РБК-Україна.

"Уряд України прийняв рішення про подачу сьогодні четвертого позову в Європейський суд з прав людини проти Російської Федерації. Це позов проти Росії і частиною цього позову є також порушення права на правосуддя, а саме порушення права пана Сенцова і інших українських громадян, які були незаконно засуджені російським судом. І Україна вимагає невідкладно прийняти цей позов і залучити Російську Федерацію до відповідальності за порушення норм міжнародного права. Міністерство юстиції після сьогоднішнього рішення Кабінету Міністрів надсилає в Європейський суд з прав людини четвертий позов", – заявив Яценюк.За словами Яценюка, позов до ЄСПЛ – це реакція України на вирок українському режисеру Олегу Сенцову і антифашисту Олександру Кольченко, яких ростовський суд вчора засудив до 20 і 10 років позбавлення волі відповідно.

"Не можу не відреагувати на вчорашнє антилюдское рішення так званого російського вдаваного суду, тому, що це неможливо назвати судом, це – політична розправа над українцями. Така політична розправа не залишиться поза увагою не тільки міжнародного співтовариства, так як вся міжнародна громадськість вже засудила незаконне і нелюдські рішення по відношенню до українських громадян, але така політична розправа вже зараз має відповідні наслідки з боку української сторони", – заявив Яценюк.

Нагадаємо, раніше у Мін'юсті повідомляли, що Україна вже підготувала четверту скаргу в ЄСПЛ.