На сьогодні переговорний процес з росією призупинено в політико-дипломатичній частині, в гуманітарній частині він працює, Про це повідомив радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк в інтерв’ю LB.ua.

Переговорний процес сьогодні призупинений в політико-дипломатичній частині. В гуманітарній частині він працює, тому що обмін полоненими, є гуманітарні коридори, спроби евакуювати наших людей. Чому політико-дипломатична частина призупинена? Тому що переговори – це ж питання зв’язку між тим, що відбувається в реальному світі, не тільки на полях битв, але й в цілому: санкції, репутація, партнери. росія неадекватно дивиться на все це. Це феномен, який теж буде вписаний у підручники, – сказав Подоляк.

За його словами, росія зараз живе у створеній реальності і тому абсолютно неадекватно сприймає те, що відбувається в світі.

Росія сконцентрувала на сході нашої країни всі можливі ресурси, з усіх своїх військових округів. Вони проводять приховану мобілізацію з першого квітня. А ми не мілітарна держава, ми взагалі в іншому світі жили, ми вкладали гроші в розвиток. Так, ми ще не виглядали так упевнено, як деякі європейські країни. Але ми такими будемо. Тому що ми набагато швидше реагуємо на сучасні виклики. Ми не вкладали великих грошей у зброю, ми не мали наступальної зброї. Сьогодні у світі це не потрібно. Світ конкурує в інших вимірах, – наголошує він.