Економісти впевнені, що девальвацію просто відкладають, штучно утримуючи курс гривні В Україні штучно утримують курс гривні, але це лише відкладає неминучу девальвацію, передає Корупція.Інфо.

У цьому впевнений економіст Олег Устенко, повідомляє Inforesist. Економіст впевнений, що в реальності гривня знаходиться під серйозним девальваційних тиском. І замість позитивних змін в економіці країни, гряде девальвація

Популярне: Відтепер діти вчитимуться до липня: Міністр МОН визначила тривалість навчального року

«У реальності гривня знаходиться під серйозним девальваційним тиском. Ми повинні бачити зміни в плані девальвації, але ми бачимо абсолютно протилежні зміни на ринку. Зміцнення гривні на тлі реальних об'єктивних макроекономічних чинників означає, що девальваційний тиск буде посилюватися. Девальвацію просто відкладають», – зазначає експерт.

Крім того, Устенко назвав і ключові фактори, які вплинуть на падіння гривні. На думку економіста, перш за все це відсутність зовнішнього фінансування України. Також на погіршення економіки країни дуже впливає відсутність співпраці з міжнародними інституціями. Олег Устенко впевнений, що при подальшому штучному утриманні курсу гривні обов'язково станеться її стрімкий обвал.

«Для того, щоб був одноденний провал, повинна відбутися якась криза, щось повинно стати спусковим курком. Якщо вести продуману економічну політику, на кінець року курс гривні повинен перебувати в параметрах близько 30 гривень за 1 долар. В іншому випадку ми збільшуємо ймовірність виникнення чорної п'ятниці », – вважає експерт.

Як ми повідомляли раніше, вихідни курс гривні трохи виріс. Але, разом з тим, не все так радісно. На українських АЗС за останній тиждень подорожчали всі види пального. Літр бензину категорії А-95 ранку 21 травня коштує в середньому 29,89 грн.

Залежно від заправок ціна на це паливо коливається від 27,69 грн до 32,45 грн. Тобто заощадити або переплатити можна до 4,76 грн. Літр дизельного палива обійдеться водіям у середньому в 27,54 грн.

Ціни на АЗС відрізняються від 25,49 грн до 29,95 грн. Газ для автомобілів коштує в середньому 12,90 грн. Мінімальна вартість на мережевих АЗС – 12,10 грн, максимальна – 13,69 грн.