Поділ фракції "Опозиційний блок" свідчить про те, що та частина партії, яку представляє Ринат Ахметов, розуміє, що найближчим часом парламентських виборів не буде. І вони будуть шукати можливості для того, щоб вибудовувати довгострокову стратегію, передає Корупція.Інфо.

Таку думку сайту "24" висловив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.

"Спроби домогтися дострокових виборів небезпечні тим, що ця ставка в майбутньому може вдарити по її ініціаторам. Це видно по рейтингах" Оппоблока ". Під час активізації його діяльності в цьому напрямку рейтинги підвищуються. Але потім вони знову знижуються", – новоріт Леонов.

Як вважає експерт, Ахметов хоче захистити свій бізнес, на який будь-який політичний обурення впливає негативно. Ахметов, очевидно, хоче зализати рани і підготуватися до наступного виборчого циклу.

За словами Олександра Леонова, такий поділ дозволить Ахметову відсторонитися від групи Бойко, яка може потрапити під удар через розслідування правоохоронців щодо її представників. Але на майбутніх виборах ці умовно нові партії будуть конкурувати, оскільки орієнтовані на одну електоральну групу.

"Зараз ми бачимо, що на цьому фланзі буде працювати кілька політичних проектів. Якщо партія" За життя "Рабиновича-Мураєва грає на настроях більш радикально налаштованого населення, то групи" Оппоблока "будуть конкурувати за одних і тих же виборців. Це робить майбутній склад ще більш непередбачуваним ", – зазначає політолог.

При цьому Леонов переконаний, що група Ахметова має більше організаційних можливостей для розвитку нової партії і, відповідно, шансів на перемогу.

"Група Бойко-Льовочкіна не має прямого виходу на місцеві осередки. Головою штабу у Партії регіонів був Борис Колесніков, близький до Ахметова. І він, так би мовити, мав" адреси, паролі і явки "під час виборчої кампанії. Розрахунок їх в тому, що вони візьмуть більшу частину цього електорату. у них перевага і в організаційних питаннях, і фінансовому плані ", – зауважує Олександр Леонов.

Більш детально про розкол "Оппоблока" читайте в матеріалі: Розлучення "Оппоблока": про причини розколу фракції екс-регіоналів

Однак, за його словами, є один істотний нюанс, про який поки що не згадують. Як пишуть ЗМІ, поділ має відбутися таким чином, що частина депутатів вийде з фракції і утворює нову групу. Але це можливо в тому випадку, коли буде внутрішня домовленість.

"Є прецеденти в нинішньому скликанні Верховної Ради застосування імперативного мандата. Якщо частина депутатів" Оппоблока ", обраних за партійними списками, вийдуть, інша може ініціювати позбавлення їх мандатів. Це, очевидно, повинен зробити партійний з'їзд. Але таке рішення може не відбутися, оскільки в партії обидві групи мають рівну кількість прихильників. Це може привести до політичної війни ", – говорить Леонов.

Нагадаємо, в ЗМІ повідомили, що "Оппоблок" може розколотися на дві депутатські групи: одна депутатська група, орієнтована на так звану групу "РосУкрЕнерго" (екс-глава АП Сергій Льовочкін і олігарх Дмитро Фірташ) друга – орієнтована на олігарха і одного з акціонерів "Оппоблока" Ріната Ахметова.