На території тимчасово окупованого Донбасу, російським командуванням видано розпорядження до особового складу з’єднань і частин 1 (Донецьк) і 2 (Луганськ) Армійського корпусу ВС РФ про обов’язкове отримання усіма військовослужбовцями громадянства Росії.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони з посиланням на дані Головного управління розвідки України.

Разом із тим керівництвом ФСБ РФ впроваджуються додаткові обмеження з перетинану неконтрольованої українською владою ділянки кордону з Росією. Перш за все, обмеження стосуються осіб, які мають відношення до окупаційних адміністрацій або проходять службу в лавах російських окупаційних військ та у силових структурах так званих «Л/ДНР».

Для зазначеної категорії осіб перетин українсько-російського кордону можливий лише за умови службового відрядження з попереднім інформуванням російської сторони про час, місце і мету поїздки. У разі спроби таких осіб здійснити виїзд до РФ за власним бажанням, здійснюється їх ретельний догляд на російських пропускних пунктах, після чого у більшості випадків приймається рішення про заборону їх в’їзду до Росії.Нагадаємо, 24 квітня Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок надання громадянства РФ для жителів самопроголошених «ДНР» і «ЛНР». Документ передбачає, що заява про отримання громадянства від жителів ОРДЛО, має розглядатися не більше трьох місяців.

Також Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для чотирьох категорій громадян України.

Петро Порошенко і Володимир Зеленський жорстко відреагували на указ президента РФ. Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що таке рішення створює нові можливості для російського втручання. Європейський союз вважає указ Путіна підривом суверенітету України, порушенням Мінських домовленостей та причиною для глобального занепокоєння.

Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук заявив, що «паспортизацією» українців в ОРДЛО, Москва планує легітимізувати власну військову присутність і створює правову основу для відкритого застосування своїх збройних сил проти України.

8 травня Кабмін схвалив рішення про визнання незаконними паспортів РФ, які видаватимуть жителям тимчасово окупованих територій України, перш за все, Луганської та Донецької областей. Також уряд готує перелік осіб, причетних до незаконної видачі російських паспортів жителям ОРДЛО. Щодо них будуть введені персональні санкції.‡агрузка...