Тбіліський міський суд визнав екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі винним у справі про вбивство банкіра Сандро Гиргвліані і засудив того до трьох років позбавлення волі, передає Корупція.Інфо

Як передає "Грузія. Online", у цій справі Саакашвілі пред'явлено звинувачення за статтею "зловживання службовими повноваженнями".

Справа про вбивство співробітника "Об'єднаного банку Грузії" Сандро Гиргвліані в 2006 році стало одним з найгучніших процесів в Грузії.

Інцидент почався зі сварки з Гиргвліані в кафе "Шарден-бар" в центрі Тбілісі, де, на той момент, були і високопоставлені чиновники МВС – Дата Ахалая, Олег Мельников, Васил Санодзе, начальник служби з громадських зв'язків МВС Гурам Донадзе, а також дружина тодішнього глави МВС Вано Мерабішвілі – Тако Салакая.

Гиргвліані знайшли мертвим 28 січня 2006 року посеред цвинтаря в передмісті Тбілісі.

Згідно слідству, Міхеїл Саакашвілі незаконно пообіцяв тодішньому керівнику Департаменту конституційної безпеки (ДКБ) Дату Ахалаю, що помилує засуджених за вбивство Сандро Гіргвліані і потім вже в обхід Комісії з помилування помилував Геронтія Аланія, Михайла Бибилуридзе, Автанділа Апціаурі і Олександра Гачава, створивши правовий важіль для умовно-дострокового звільнення засуджених.

На переконання Саакашвілі, судити президента за використання права на помилування говорить про політичний характер цього процесу.

Саакашвілі назвав вирок Тбіліського міського суду незаконним та таким, що суперечить міжнародним, національним нормам і здоровому глузду.  

Про це Саакашвілі написав на своїй сторінці у Facebook. 

«Вирок» грузинського суду, що перебуває під повним контролем найбільшого приватного акціонера «Газпрому» Іванішвілі, щодо мене – повністю незаконний і суперечить всім міжнародним, національним нормам та здоровому глузду»,

– наголосив він.

 

 

 

 

Популярне: “Не хотіли і в іншому храмі”: дворічну дитину, на яку впав самогубець, відмовилися відспівувати, а все через…