Тетяна Мостепан, яка займає посаду головного лікаря Київської міської клінічної лікарні номер 4 розповіла про кількість вільних місць у лікарнях, а також про деталі шпиталізації.

В інтерв’ю «Главкому» медик зазначила, що до столичних лікарень потрапляють здебільшого кияни і гості столиці, які приїхали і їм стало зле. «85% – це кияни», – уточнила Мостепан.

“Зараз вільні 129 ліжок, але ми не можемо давати сталу цифру, тому що ситуація весь час змінюється. Йдеться про те, що це звичайні ліжка. Кисневі ліжка фактично всі зайняті. Реанімація перевантажена. Ми вже давно не працюємо в стандартному режимі наших ліжок.

Нині в нас 21 реанімаційний хворий”, – резюмувала лікарка.

Лікарка також уточнила, які показання до госпіталізації у стаціонар мають братися до уваги.

«Один із критеріїв – це вимога цілодобового лікарського нагляду. Підкреслю, що саме лікарського. Бо якщо легкий перебіг хвороби чи середній, коли хворий не потребує ін’єкцій, його може лікувати сімейний лікар. Тому у нас більшість важких або середніх, ближчих до важких», – пояснила Мостепан.

Крім того, лікарка зазначила, що через зміни вимог до шпиталізації збільшився потік пацієнтів:

«Звичайно, це збільшить потік. Але вважаю, що було ухвалене правильне рішення, адже ці хворі можуть спочатку мати легкий перебіг, але якщо у них є супутні серйозні хвороби (кардіологія чи, особливо, онкологія), то стан таких хворих може різко погіршуватися. Саме тому їх треба лікувати стаціонарно».

Мостепан запевнила, що у столиці до питання шпиталізації підійшли дуже ретельно.

«Окрім опорних лікарень першої хвилі, а це наша, Олександрівська, лікарня №9, відкрили другу хвилю медзакладів. Тобто робота націлена на те, щоби всіх хворих, які потребують допомоги, було куди розміщати. Задіяні нині інші лікарні, які розгортають інфекційні ліжка, деякі вже розгорнули. Тому саме у Києві проблем з місцями сьогодні немає. Щодо іншого – це питання винятково логістики», – запевнила медик.

Також вона пояснила причину великої кількості заражень, які спостерігаються в країні останнім часом.

“Маска, дистанція, оброблення рук, не торкатися руками обличчя – все це працює. Особливо це стосується груп ризику, які мають зараз дотримуватися правил найбільше. Маску необхідно змінювати. Якщо носити її в приміщеннях, у торговельних центрах, потім використовувати наступного дня, то вона, навпаки, може стати засобом інфікування.

Коли людина йде у приміщення, де є скупчення людей, і надіває маску, то, навіть якщо вона хвора, вона не потягне за собою велику кількість нових заражених. А коли ми хворі знімаємо маску, коли решта людей не вдягає маски, ми бачимо цю хвилю й ці рекорди”.