У лютому на українців чекають зміни в різних сферах. Так, тарифи піднімаються, проїзд дорожчає, ціни ростуть, земля переходить у власність громадам, а українські підприємці отримають доступ до ринків 42 країн, передає Корупція.Інфо.

 

Підвищення тарифів. Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), прийняла рішення з 1 лютого 2018 року збільшити тарифи на розподіл і постачання електроенергії для 34 енергопостачальних компаній (обленерго) в середньому на 1-2%. НКРЕКП раніше збільшила оптову ринкову ціну на електроенергію в 2018 році на 14,4%. А також підвищила тарифи на водопостачання і водовідведення для водоканалів в деяких містах України.

Зниження цін на газ для промисловості. Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” з 1 лютого 2018 у рік знижує мінімальні ціни на природний газ для промислових споживачів на 5,9%. У порівнянні з січнем вартість газу знизиться до 9195,6 гривні з 9772,8 гривні за тисячу кубометрів. Максимальні ціни на природний газ для промислових споживачів з 1 лютого будуть знижені на 5,5% – до 10141,2 гривні з 10732,8 гривні за тисячу кубометрів.

Цінові пропозиції “Нафтогазу” диференційовані в залежності від обсягів закупівлі, умов оплати та стану попередніх розрахунків. Якщо покупець не має заборгованості перед “Нафтогазом” або буде купувати не менше 50 тисяч кубометрів газу на місяць, то для нього встановлюється мінімальна ціна. У всіх інших випадках застосовується більш висока ціна. Всі ціни вказані з урахуванням ПДВ.

Україна отримає розширений доступ до ринків 42 країн. З 1 лютого Україна стане учасником Регіональної конвенції Пан-Євро-Мед (пан-євро-середземноморська). Участь України в Конвенції Пан-Євро-Мед сприятиме створенню умов для спрощення торгівлі та збільшення українського експорту. Це також дозволить розширити присутність наших товарів на ринках третіх країн, з якими укладено угоди про вільну торгівлю, а саме ЄС, ЄАВТ (Європейська асоціація вільної торгівлі), Чорногорією, Молдовою і Македонією. Українським товарам буде розширено доступ на ринки 42 країн і територій, що диверсифікує експорт з України.

Передача землі громадам. З 1 лютого почнеться процес передачі землі у власність об’єднаних територіальних громад. Це чергова віха децентралізаційних процесів в Україні. Закон про передачу в управління об’єднаним територіальним громадам землі за межами населених пунктів передбачає, зокрема, право розпоряджатися землями державної власності, право передачі таких ділянок в користування і власність громадян та юридичних осіб, зміна цільового призначення ділянок приватної власності, розташованих на території об’єднаних територіальних громад .

В Україні підрахують, скільки коштує сільгоспземля. Всеукраїнська нормативна грошова оцінка земель сільгосппризначення буде проведена в 2018 році, це передбачено опублікованим законом “Про державний бюджет України на 2018 рік”. Проводити грошову оцінку землі будуть за рахунок коштів держбюджету. Госгеокадастр до 1 лютого 2018 року має надати Державній фіскальній службі інформацію про нормативно-грошову оцінку земельних ділянок, яка проведена на зазначену дату. ДФС потім опублікує цю інформацію на своєму офіційному сайті.

Популярне: "Впав і не подає ознак життя": Чоловік помер від невідомого укола в туалеті піцерії


Зростуть ціни на цукор. З 1 лютого мінімальні ціни цукор в Україні піднімуть до 11 тис. грн за тонну. Подорожчання пояснюють збільшенням експорту продукту. Українські виробники за 2017 рік експортували 598,7 тис. тонн цукру, що на 29% більше, ніж за 2016 рік. На поточний момент в Україні існують певні квоти на виробництво цукру для внутрішнього ринку. Вони встановлені обсягом 1,5 млн тонн. Ціни на буряк також виростуть – до 753 грн за тонну.

Мають подорожчати медикаменти

З лютого 2018 року в Україні очікується подорожчання медикаментів, кажуть експерти. Так, за підрахунками Економічного дискусійного клубу (ЕДК) в 2017 році ліки вже подорожчали на 20%, а в 2018 році очікується, що ціни виростуть ще на 25%.

На думку експертів, основною причиною подорожчання став зростаючий курс долара. Тому з лютого вартість медикаментів може вирости на 5%, тому що постачальники почнуть завозити нові партії товарів і, відповідно, за новим курсом долара.

В аптеках відзначають, що ціни на ліки вже почали перераховувати.

Вступить в силу новий закон про сплату аліментів

6 лютого набуває чинності закон про посилення відповідальності за несплату аліментів, який на початку січня підписав президент України Петро Порошенко.

Серед іншого, закон встановлює обмеження боржників у праві виїзду за кордон, а також вводить тимчасове обмеження в праві управління автотранспортом, використяння вогнепальної мисливської, пневматичної зброї.

У цей же день, 6 лютого, Міністерство юстиції публічно представить створений Реєстр неплатників аліментів.

Послуги ІТС будуть надаватися як поставки програмної продукції. З 1 лютого відвантаження 1С: ІТС для України буде здійснюватися без ПДВ, але ціна не зміниться. Вступив в дію Закон України від 07.12.2017 р . № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 році». У ньому розширено визначення програмної продукції, додано абзац: «будь-які зміни, поновлення, додатки, доповнення та / або розширення функціоналу комп’ютерних програм». Відповідно до змін законодавства сервіси ІТС підпадають під визначення програмної продукції.

Зміниться розклад залізниці. З 1 лютого зміниться розклад руху поїздів Лисичанськ – Київ – Хмельницький. Зміни вносяться на прохання пасажирів, новий час має стати для них більш зручним. До складу поїзда також буде включений вагон категорії