Брати Дубневичі – одні із найпомітніших дійових осіб львівського бізнес-політичного середовища.

Власники підприємств, нерухомості та медіа-ресурсів, депутати Львівської обласної ради вони постійно перебувають в епіцентрі інформаційних приводів та скандалів.

Скандал з БЮТ

Ярослав Дубневич, як і його брат, ніколи не приховував свого прагматичного ставлення до партійних кольорів, тож не дивно, що протягом своєї недовгої політичної кар'єри обоє встигли змінити не одну політичну структуру.

На виборах у 2006-му Ярослав Дубневич опиняється у таборі БЮТ (у тодішній ситуації на Львівщині цей бренд відкривав безпроблемний шлях до перемоги). Загалом діяльність Дубневичів під прапорами Юлії Тимошенко викликала значний резонанс, хоча й супроводжувалася постійними скандалами.

Справа у тому, що брати отримали право формувати контрольний пакет виборчих списків до місцевих рад. І виграли не у кого-небудь, а у найпотужнішого на той час львівського олігарха Петра Димінського.

Однак цього виявилося замало, і Дубневичі змушені були задовольнитися контролем над обласним БЮТом. Відтак Ярослав Дубневич стає депутатом Львівської обласної ради, фактично, контролюючи більшість фракції БЮТ у ній.

Головним опонентом Дубневича стає офіційний керівник львівської «Батьківщини» Іван Денькович. Ще в 2005-му, на зорі появи Дубневичів в лавах БЮТу, він пообіцяв не допустити до партії «колишніх есдеків». Фракційні суперечки перемістилися на сторінки газет і стали надбанням громадськості. Врешті, скориставшись формальним контролем над партійною організацією, Денькович виключає Ярослава Дубневича з «Батьківщини».

У вересні 2009-го їх ставленик Роман Ілик стає першим заступником голови облради, посуваючи давню соратницю Деньковича Людмилу Козак. У липні 2010-го той же Ілик замінив Деньковича на посаді голови львівської «Батьківщини».

Однак ображеного Деньковича радо "пригріли" у Партії регіонів, і він блискуче виконав завдання нових патронів – «Батьківщину» до виборів на Львівщині не допустили. Партія Тимошенко перестає бути перспективним брендом і водночас стає нецікавою Дубневичам.

Читайте: "Кандидат в депутати" Богдан Дубневич

 

Сканадальний 120 округ

На минулих виборах Ярослав Дубневич балотувався по 120 окрузі з центром у Городку. Його опоненткою стала, малознана на Львівщині, київська журналістка Тетяна Чорновол.

Цей округ став одним з найскандальніших на виборах 2012 року. Єдиним на Львівщині, де представник об’єднаної опозиції програла вибори.

Чорновол неодноразову звинувачувала Дубневича у тому, що він фактично купив перемогу, заваливши округ грошима, а на окремих дільницях вдавшись до відвертих фальсифікацій. Проте довести цього у суді їй не вдалося. Відтак ЦВК визнала Ярослава Дубневича переможцем.

Сьогодні Тетяна Чорновол йде до парламенту у складі «Народного фронту» і на особистий реванш у цьому окрузі розраховувати не може. Проте знаючи характер відомої журналістки, можна не сумніватись, що вона прикладе всіх зусиль, аби допомогти зробити це колезі по партії, добре знаному у Львові науковцю, проректору Франкового університету – Ярославу Гарасиму, якого вважають головним конкурентом Дубневича.

Читайте: Самовисуванець Я.Мудрий звинуватив Дубневича у підкупі виборців

 

Скандал з Денькович

Брати Дубневичі регулярні герої місцевих скандалів. Вище уже згадувалося про конфлікт Дубневичів з тодішнім головою ЛОО ВО «Батьківщина» – Іваном Деньковичем. Однак війна далеко не завершилась після відходу Деньковича від БЮТу. на сторінках газети «Експрес». Денькович вилив кілька порцій компромату, звинувачуючи братів у відмиванні державних коштів за допомогою конвертаційних центрів. Газета «Експрес» взагалі стала основним ворогом Дубневичів у медіа-просторі, час від часу публікуючи журналістські розслідування про діяльність братів.

Зокрема, про особливості надання облрадою Дубневичам мисливських угідь на Львівщині чи про підозрілі деталі їх залізничних контрактів. Хоча в останньому конфлікті між братами Дубневичами та «Експресом», що розгорівся цієї весни, справжньою мішенню, схоже, були не бізнесмени, а їх довгорічний партнер, нинішній голова ЛОДА Михайло Костюк. Губернатора звинуватили у тому, що він нібито незаконно отримував роялті від підприємства «Колійні ремонтні технології» (Костюк вважається співавтором винаходу одного з виробів КРТ).

До скандалу підключився і популярний у Львові телеканал "ZIK", який підтримав звинувачення «Експресу». Наскільки відомо, володіє ZIKом не хто інший, як Петро Димінський, з яким у Дубневичів не надто прості стосунки. Цікаво, що брати Дубневичі побили горщики і з теперішнім керівником львівської «Батьківщини», Романом Іликом, якого вони, за свідченням обізнаних політиків, поставили на цю посаду як альтернативу Івану Деньковичу. Напередодні виборчої кампанії Ілик звинуватив Дубневичів у неправомірному використанні бренду «Батьківщини», до якої вони тепер не мають жодного стосунку.

 

Теплоенергетика

Брати активно опановують галузь комунальної енергетики та теплопостачання. Під їхнім контролем, по суті, перебуває теплоенергетика двох промислових міст Львівщини Новояворівська та Нового Роздолу. Ще один важливий пункт бізнесу Дубневичів будівельна галузь.

У їх власності низка заводів, на яких виготовляють залізобетонні і керамзитові конструкції для будинків, а також для автодоріг. Дубневичів також пов'язують з будівельними фірмами «Будінвест» та «Архібуд».

 

Нерухомість

Неабиякий інтерес Дубневичі виявляють до престижної львівської нерухомості у центрі міста.

Зокрема їм належить чотириповерховий будинок на проспекті Шевченка, свою "долю" мають в офісному будинку на Братів Рогатинців, нещодавно викупили під готель будинок на площі Торговій  і це далеко не повний перелік. Найскандальнішим ж об'єктом львівської нерухомості братів є будинок біля Галицького ринку, який зводиться на місці двох розібраних. 

Читайте: Дубневичів оштрафували за бажання нажитись на обігріві мешканців Нового Роздолу

 

Лісові угіддя

Окрім того, Дубневичі активно намагаються встановити контроль над земельними та лісовими угіддями Львівщини. На сьогодні вони вважаються найбільшими землевласниками Пустомитівського району. Активно використовували Дубневичі і свої впливи в обласній раді. У вересні 2009 року рішенням сесії Львівської облради їм було передано 5 тис. га лісів у Самбірському районі в оренду на 49 років. Сільські ради, на території яких знаходяться ліси, просто поставили перед фактом.

 

ЗМІ

Залишається додати, що брати Дубневичі активно працюють над створенням власного медіа-холдингу. Нині їм належать «Львівська газета» та FM-радіо «Галичина», час від часу з'являються чутки про купівлю чи заснування власного телеканалу.

 

Джерело: ПолитРада, Львівіський портал