Один з найскандальніших російських олігархів, який примудрився стати українським депутатом, посваритися з Порошенком, оскандалитися з церквою, позбутися недоторканності, але при цьому, продовжуючи вести в Україні свій бізнес і засідати в ВР. Що відомо про Вадима Новинського дізнавалася редакція Корупція.Інфо

Вадим Новинський народився в 1963 році в місті Стара Русса в Новгородській області Росії. Там він провів своє дитинство. Закінчив Ленінградську академію за спеціальністю «Експлуатація повітряного транспорту». Довгий час чоловік пропрацював на Петрозаводському авіазагоні в Карелії, а потім переїхав до Ленінграда і влаштувався на кафедру перспективних досліджень.

Популярне: Введення абонентської плати на опалення і воду: В Україні вступає в силу новий комунальний закон

Мабуть робота науковим співробітником була настільки успішна, що вже в 90-их роках він відкриває власний бізнес. Але є й інше пояснення діяльність Вадима неодноразово пов'язували з російським олігархом Алішером Усмановим і Віктором Черномирдіним. Саме олігарх допоміг заснувати Новинському першу свою велику компанію «ЛУКОЙЛ-Северо-Запад-нефтепродукт». Роль Черномирдіна ж була в іншому. Він пропхав Вадима в Україну.

Як зізнавався сам Вадим, в Україні він з'явився вже в 1991 році. Дуже швидко Новинський починає розширювати свій бізнес в чужій для нього країні, купуючи Інгулецький і Південний гірничо-збагачувальний комбінат. А потім об'єднує свої активи в компанію «Смарт груп». Після доходи бізнесмена ростуть як на дріжджах. Вже до 2004 року він додав до свого списку більше 8 компаній і заводів. А в 2006 відкрив другий підрозділ «Смарт Холдинг». Новинський активно займався металургією, суднобудуванням, харчовою промисловістю, а також свинарськими підприємствами. До речі, саме через них бізнесмен отримав не дуже приємне прізвисько від колег «Свинопас».

 

У 2007 році він став партнером Ріната Ахметова. У той же час Новинський починає активно придивлятися до політики. Саме він став одним з головних спонсорів «Україна 3000» ідеї дружини Ющенка по будівлі «Дитячої лікарні», яка, до речі, так і не була побудована. Але Новинський вмів швидко визначати тенденції в політиці, і тому почав входити в довіру і до Януковича. Він оплачував йому поїздки в Афон, допомагав синові відкрити яхт-клуб. Саме його називали останнім, з ким вечеряв Янукович в резиденції в Межигір'ї перед своєю втечею.

Олігарха не раз називали ставлеником Росії в українському бізнесі, але при цьому він продовжував залишатися на плаву і успішно розвивав свій бізнес і далі. У 2011 році його активи перевалювали за 4 мільярди доларів. Але повернемося до політики, в 2012 році саме Янукович подарував депутату українське громадянство. Новинський став депутатом від «Партії регіонів», а після втечі Президента перейшов в «Опозиційний блок». Новинський весь цей час тісно співпрацює з УПЦ МП і виступає за її єдність з РПЦ, він допомагав будувати храми і активно втручався в життя церкви.

У 2014 році, після подій на Майдані, і звісток про загиблих, між Новинським і Порошенко відбувається гучна сварка, яку запам'ятала вся Україна. Тоді на екстреному засіданні Верховної Ради, Порошенко дізнався про смерть ще однієї людини і повідомив про це Новінському, який заявив, що у всьому винна опозиція, яка сама це і планувала.

На що Петро Олексійович відреагував дуже бурхливо: «Це ти, с..а, мене звинувачуєш? Ти мене звинувачуєш ?! Ти ще мене звинуватив, так !? Хреста на тобі немає! С..а ти православна! – Я тобі кажу, що зараз загинула людина! Замість того, щоб помолитися за упокій його душі, ти мені що у відповідь? Іди на х ..! Чути тебе не хочу »

Новинський розповідав, що тоді все випустили пар і помирилися. Але багато хто стверджує, що конфлікт між Порошенком і Новинським був набагато глибшим. Пам'ятайте про те, що Новинський був затятим помічником УПЦ МП? Так ось вже в 2016 році Луценко відкриває проти депутата кримінальну справу за викрадення особистого помічника предстоятеля Володимира Олександра Драбинка. Чоловіка звинувачували в тому, що він кримінальними методами намагався поставити на посаду митрополита своїх людей.

У грудні 2016 року з депутата навіть зняли недоторканність, але ось під арешт брати не стали. І ось вже пройшло два роки, а справу до суду ще досі не передали.

Зараз депутат продовжує ходити до Верховної Ради, як ні в чому не бувало. До речі, родина українського депутата досі живе в Россі, там у нього дружина і 5 дітей. Чому розслідування досі не закрите? Луценко відповідати на це питання не планує.