Українська влада обіцяла ввести у дію можливість оформляти лікарняні листи в електронному форматі. Наразі в Міністерстві охорони здоров’я назвали дати реалізації проєкту.

Про це відомо з заяви Ярослава Кучера — заступника міністра з питань цифровізації.

За словами посадовця запуск системи можна очікувати приблизно на початку 2021 року.

“Уже завершено тестування спрощеної моделі системи електронних лікарняних. Воно виявило певні недоліки, які будуть усунені, і з початку 2021 року планується повноцінний запуск е-лікарняних з повною інтеграцією в eHealth”, — пояснив заступник міністра в публікації у Facebook.

Слід зауважити, представники МОЗ виступали раніше з оголошенням про пілотний проєкт електронних лікарняних листів, для яких розмістили б спеціальний інтерфейс на офіційному сайті Пенсійного фонду.

“Наразі у нас є в роботі підготовка нормативно-правових актів, які забезпечать роботу цих документів. Для того, щоб не втрачати час, рухатися вперед — ми наразі запускаємо електронні лікарняні у два етапи. Є дві моделі розвитку цього проєкту. Перша – це так звана “спрощена система”. У чому вона полягає? Наші партнери з Пенсійного фонду України розробили спеціальний веб-інтерфейс на сайті Пенсійного фонду, де лікар зі свого медичного закладу за допомогою електронно-цифрового підпису у спеціальній формі може вносити інформацію про пацієнта щодо його тимчасової непрацездатності”, — розповідав Кучер у липні.

Також у Кабміні триває розробка окремих елементів медичної реформи, які дозволять відновити цей процес.

Нагадаємо, паспорти старого зразку, у формі книжечки, будуть виводити з обігу в Україні. Кабінет міністрів ухвалив відповідне рішення на засіданні у середу, 12 серпня. За офіційними даними представники уряду узгодили законопроєкт “Про паспорт громадянина України у формі книжечки”.