Представники української спілки учасників АТО у понеділок, 25 березня, запитають у очільників УСБУ і ДФС у Львівській області куди поділись 24,5 кг. ювелірних виробів, які були вилучені у мешканця Львова ще у листопаді 2018.

Про це йдеться на офіційній сторінці спілки у Мережі Фейсбук.

Так 21 листопада 2018 року прес-служба СБУ повідомила , що співробітники Служби безпеки України у Міжнародному аеропорту «Львів» імені Данила Галицького» затримали мешканця Львова, який намагався незаконно переправити з однієї з країн Близького Сходу на територію нашої держави 17 кг ювелірних виробів. 

При цьому у повідомленні зазначається, що вирішується питання щодо відкриття кримінального провадження за ч. 1 ст. 364 Кримінального кодексу України про притягнення до відповідальності працівників митного поста «Львів-аеропорт» які незаконно звільнили від митного контролю товари, що переміщуються через митний кордон України.

26 лютого 2019 року Галицький суд м. Львова розглянув справу про це адміністративне правопорушення, за участі працівників Львівської митниці ДФС, з матеріалів якої стало відомо, що мешканець Львова 20.11.2018 року прилетівши з Стамбулу, безперешкодно перетнув лінію митного контролю з незаконним багажем – ювелірними виробами масою брутто 24163,3 грами, який був додатково оглянутий з використанням технічного засобу Rapiscan 624XR. 

Після проходження митного контролю порушника було затримано працівниками спецпідрозділу БКОЗ Управління СБУ та складено протокол про вилучення дорогоцінного багажу. Постановою суду від 29 лютого цього року, порушника визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.472 МК України, накладено стягнення у виді штрафу 10 162 621,24 грн., вилучені ювелірні вироби передано в дохід держави. Крім того, він мав би заплатити 384,20 гривень судового збору і витрати на проведення експертизи в розмірі 194 556,88 грн.

Однак на даний час не має інформації, в якій саме структурі «осіли» ювелірні вироби вагою 24,5 кг, вилучені згідно протоколу про порошення митних правил №7110/20900/18 від 21.11.2018 року. Зі слів керівника Львівської митниці, справу про адмінпорушення СБУ повернули до митниці, а «золотий» багаж залишився у Службі безпеки. Відкритим також залишається питання про покарання митників, які «безкорисливо» пропустили через кордон України порушника. На зміні тоді працював Сергій Кисловський – начальник відділу митного оформлення №2 митного поста "Львів-аеропорт" Львівської митниці ДФС, який вже чотири місяці перебуває на лікарняному. У митниці розпочали розслідування, його відсторонили від посади, однак у зв’язку із довготривалою відсутністю фігуранта, завершити її не має змоги.