Перша леді України стала джерелом натхнення для всього світу. Вона дала інтерв’ю американському телеканалу ABC News, в якому попросила закрити небо та зупинити війну. У сюжеті дружину Володимира Зеленського називають видатною жінкою та справжнім взірцем відваги.

Олена Зеленська вперше зізналась, що їй страшно за свого чоловіка.
Дружина президента не змогла вийти на відеозв’язок чи розмовляти телефоном з питань особистої безпеки. З американськими журналістами вона обмінювалася смс-повідомленнями. До світу Олена Зеленська звернулася з закликом з двох слів – зупиніть війну.

Мені здається, моє повідомлення дуже схоже на те, яке передає весь світ. Лише два прості слова – “Зупиніть війну”,– заявила перша леді України.

Олена Зеленська заявила, що російські ракети, які вкривають мирні квартали українських міст, – це не війна, а геноцид. Вона розповіла, що в Маріуполі, Харкові, Ірпені, Сумах та інших містах мільйони людей залишилися без води, їжі та ліків, а російські окупанти блокують гуманітарну допомогу.

Тож перша леді розкритикувала західних лідерів, які десятиліттями мовчали, поки Путін перетворював свою націю на рабів. Американцям та європейцям вона нагадала, що люди, яких вони обрали, “дозволяють нашим дітям вмирати”.

Олена Зеленська звернулася до багатомільйонної аудиторії читачів ABC News, щоб укотре нагадати, як мужньо ми боремося за мир в Україні, у Європі, в усьому світі.

Україна зараз захищає Європу та наші спільні цінності. Кожен день нашої боротьби збільшує ціну, яку платить Україна за збереження цих цінностей,– пояснила Олена Зеленська.

Олена Зеленська розповіла про безстрашних українців, про сильних українських жінок, які народжують у бомбосховищах і заколисують дітей в укриттях, поки російські військові цинічно руйнують мирні міста України.

«Нам потрібна підтримка міжнародної спільноти: захист у небі, піклування про тих, хто був змушений залишити рідний дім», — вкотре звернулася до світу Перша леді.

Тож вона вкотре попросила НАТО не боятися Путіна, а закрити наше небо або хоча б надати нам літаки, щоб ми могли самі його захищати.

“Сьогодні дружнього поплескування по плечу недостатньо. Сьогодні слів співчуття і занепокоєння – недостатньо”, – підкреслила Олена, закликавши США і європейські країни посилити санкції проти Росії, закрити небо над Україною або хоча б надати кошти, щоб українці самі змогли його захищати.

Зараз дружина президента в безпечному місці, яке суворо засекречене, тоді як Зеленський – на Банковій в Києві. Вперше за три тижні війни вона зізналась, що боїться за чоловіка, який нікуди не втік.
“Як і кожна жінка в Україні, зараз я боюся за свого чоловіка. Так, я знаю, наскільки він сильний і стійкий… Він любить свою країну, нашу Батьківщину, любить свій народ, свою сім’ю, мене. І я знаю, наскільки сильні ці почуття. Тому він буде захищати все це до кінця

Щоранку перед тим, як подзвонити йому, я молюся, щоб усе було добре. Я знаю, який він сильний і витривалий. Він здатен витримати все, особливо коли захищає людей і речі, які він любит”ь,– гордо заявила Олена Зеленська.

До речі, днями президент підтвердив, що його сім’я в Україні.

Також варто зазначити, що за інформацією радника голови Офісу президента Олексія Арестовича, якою він поділився в інтерв’ю Дмитру Гордону, президенту України Володимиру Зеленському пропонували евакуюватись із країни ще в перші дні війни, проте він категорично відмовився. Ті, хто вважав главу держави слабаком, дуже прорахувалися.

“Він у першу добу відмовився від евакуації, на чому наполягали і західні партнери, і власна охорона. Тому що коли був десант біля Гостомеля, у нас була точна інформація, що наступний десант сідає на Печерську. Він сказав: “Я візьму в руки автомат і воюватиму, у чому проблема?”, – сказав Арестович.

Радник голови ОП додав, що багато хто його хвалить за спокій та драйв. Але президент – це такий же настрій, тільки у 10 разів сильніший.

“Протягом перших 48 годин, коли вже були бої у Києві, ніхто не знав, чим скінчиться, звідки вилізуть ці диверсанти, була двічі стрілянина біля ОП. Він (президент, – ред. ) категорично сказав: “Закрийте тему з евакуацією. Я ніколи не поїду, хоч 10 десантів висаджуйте, хоч бийте ракетами по Офісу президента”, – додав Арестович.