Вінницькі медики розробили власний протокол лікування коронавірусної інфекції.

Про це повідомляє департамент охорони здоров’я Вінницької ОДА.

“Нині у світі немає єдиного протоколу лікування хворих на коронавірус, тому кожна країна має свій протокол.

Не дочекавшись центрального протоколу, у Вінниці розробили свій – заснований на китайському, італійському, іспанському, американському та корейському досвіді.

Протокол розробила кафедра інфекційних хвороб Вінницького національного медуніверситету, він офіційно затверджений на рівні Міністерства охорони здоров‘я”, – каже лікарка-інфекціоністка Лариса Мороз.

Це медикаментозне лікування, яке будуть застосовувати ще до етапу застосування апаратів штучної вентиляції легенів.

Як зазначила Лариса Мороз, для лікування використовують групу протималярійних препаратів, а також препарати, які застосовують при лікуванні СНІДу, оскільки в склад геному вірусу Covid-19 входить частина геному вірусу імунодефіциту людини.

Нагадаємо, що наразі у світі не схвалено жодного специфічного лікування COVID-19.

Більш того, вже контрольовані дослідження, які показують неефективність препаратів проти ВІЛ для лікування COVID-19.

Зловживання цими препаратами при лікуванні коронавірусу може створити брак цих ліків, для тих, хто їх дійсно потребує — пацієнтів з ВІЛ.

Центр з контролю та захворювань США наголошує увагу на інфекційному контролі та підтримуючій терапії.

Всі препарати наразі проходять фазу досліджень.

До слова, в Україні до лікування хворих на коронавірус залучатимуть максимальну кількість лікарів.

Про це під час брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Так він прокоментував пункти медреформи, згідно з якими 1 квітня такі лікарі, зокрема інфекціоністи, втрачають доступ до хворих.

«Як заступник міністра, як головний санітарний лікар я переконаний, що до надання медичної допомоги і лікування хворих на коронавірус ми повинні залучити максимально велику кількість висококваліфікованих спеціалістів», – сказав він.

Ляшко додав, що у МОЗ розраховують на допомогу вчених у цей скрутний час.

«Саме тому ми звертаємося до Академії медичних наук, до університетів медичного профілю з проханням відпрацювати зі структурними підрозділами охорони здоров’я обласних державних адміністрацій механізми залучення спеціалістів, які є професіоналами у своїй галузі. В частині допомоги практикам на місцях – рятувати людські життя», – сказав він.

Відповідаючи на запитання, чи планують у МОЗ скасовувати невчасну медреформу, Ляшко заявив, що це питання належить до компетенції міністра охорони здоров’я.

«Я думаю, що найближчим часом ми почуємо міністра охорони здоров’я, який нам скаже про план подальшого розвитку системи охорони здоров’я», – додав він.