Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив, що грузинська влада допомагає Росії обходити санкції. Про це нардеп написав у Телеграм.-каналі

За його словами, саме про цю схему уникнення санкцій йшлося під час візиту української делегації до США

“Коли ця інформація стала доступною для США, ми почули багато слів від різних грузинських чиновників, що нібито це неправда. Але з часом з’являється все більше об’єктивної інформації, яка підтверджує мої слова”, — сказав Арахамія.

Він анонсував, що скоростануть більш доступними дані про транзакції за кордоном і рахунки багатьох провладних депутатів та міністрів із Грузії.

“І, звичайно ж, про зв’язки пана Іванішвілі (грузинський політик, експрем’єр і бізнесмен. — Ред.) , який дуже глибоко залучений у те, щоб допомогти країні-спонсору тероризму обійти санкції. Але мушу розчарувати всіх, хто вирішив заробляти на смертях українців. Так не буде. І пану Іванішвілі слід першому приготуватися”, — попередив лідер “Слуги народу”.

Тим часом, у терміналі порту грузинського Батумі стоїть танкер, завантажений російськими нафтопродуктами, що підпадають під санкції. Вантаж, ймовірно, належить компанії “Роснєфть”. Про це повідомив грузинський опозиційний телеканал Mtavari. За даними журналістів, судно Esen Ka під прапором Туреччини вирушило з Туапсе в Батумі, взявши на борт близько 30 тонн вакуумного газойлю, що належить російській підсанкційній компанії.

За даними грузинського опозиційного ЗМІ, агентство з обслуговування судна підтвердило, що танкер перевозить саме вакуумний газойль. При цьому у компанії підкреслили, що начебто не володіють інформацією про те, звідки походить вантаж. Анонімний інформатор Mtavari водночас заявив, що тепер Грузія має намір змінити дані про походження газойлю й відправити його до Європи під виглядом нафтової продукції з Казахстану.

Журналісти стверджують, що кураторами оборудки з вантажем на танкері є буцімто наближені до олігарха Бідзіна Іванішвілі особи, зокрема Уча Мамацашвілі та Григол Ліпуашвілі. Ще у квітні цього року голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив, що Іванішвілі тісно пов’язаний із російською політичною елітою та ініціював впровадження міжнародних санкцій проти грузинського олігарха. Український нардеп зазначив, що є плівки, які підтверджують такий зв’язок.

Нардеп фракції “Слуга народу” наголосив, що вся політика нинішньої грузинської влади спрямована на виконання вказівок Кремля, і саме це є причиною їхньої риторики про невизнання воєнних злочинів Росії, а також спроб допомогти країні-агресорці обійти санкції.

Нагадаємо, що нещодавно прем’єр-міністр Грузії Іраклія Гарібашвілі, наближений до Іванішвілі, у відповідь звинуватив Арахамію у тому, що він начебто вимагав від США та Євросоюзу, щоб Грузії не надавали статусу кандидата на членство в ЄС. Втім глава фракції “Слуга народу” запевнив, що це фейк, й закликав грузинський народ не вестися на провокації своєї влади.

“Зовсім нещодавно на засіданні ПАРЄ він (Гарібашвілі – ред.) заявив про те, що нібито Арахамія їздив до Європи та США і відмовляв брати Грузію в кандидати на членство в Євросоюзі. По-перше, в Європі Арахамія не був. По-друге, в США Арахамія конкретно займався тим, що обґрунтовував концепцію про те, що пан Іванішвілі (експрем’єр Грузії Бідзіна Іванішвілі – ред.) є олігархом проросійського плану, який має маріонетковий уряд і по суті підставляє звичайний грузинський народ, який хоче в Європу”, – сказав Арахамія.

Він додав, що влада України “допомагатиме максимально Грузії стати членом Європейського Союзу”.

“І не звертайте, будь ласка, уваги на відверті вкидання і фейки грузинського уряду, зокрема прем’єр-міністра, який поширює недостовірну інформацію просто на замовлення одного олігарха”, – сказав глава фракції “Слуга народу”.