Томос про надання автокефалії Українській православній церкві буде здобуто найближчим часом. Про це в ефірі телеканала "112 Україна" заявив журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон, посилаючись на інформацію від своїх інсайдерів, передає Корупція.Інфо

"Томос готують. Знаю, хто його лобіює, через кого і які сили стоять за тим, щоб, незважаючи на опір Росії, здобути томос. Хто лобіює? Зокрема, як не дивно, [президент Туреччини] Реджеп Ердоган, на території якого перебуває шановний церковний ієрарх [Варфоломій], а він, зі свого боку, пов'язаний із дуже великими дядьками світового масштабу, які його поважають і просять надати томос", – сказав Гордон.

Журналіст наголосив, що раніше не вірив, що патріарх Константинопольський Варфоломій надасть Україні томос про автокефалію православній церкві, але, діставши нову інформацію, змінив свою думку.

17 квітня президент України Петро Порошенко заявляв, що "на сьогодні Україна як ніколи близька до появи власної автокефальної церкви".

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення глави держави до вселенського патріарха Варфоломія щодо цього питання. У документі йдеться, що томос (указ) про помісну церкву "стане не тільки торжеством православ'я, але й актом глибокої історичної справедливості".

УПЦ Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква закликали УПЦ Московського патріархату підтримати зусилля щодо створення єдиної української церкви.

Популярне: Пенсіонерів хочуть звільнити від сплати комуналки. У Раді зареєстрували законопроект

Заступник голови відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП Микола Данилевич у відповідь заявив, що ініціатива завершиться "великим пшиком".

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.