Володимир Зеленський виразно ствердив, що Україна не погодиться на жодні компроміси щодо своєї незалежності, територіальної цілісності та волі. Він також зазначив, що як президент ніколи не підтримає відповіді на кшталт Мінських угод або замороженого конфлікту.

У той час Путін час від часу цинічно заявляє, що готовий до переговорів з Україною, але стверджує, що Київ відхиляє цю ідею, пробуючи вирішити важливі для себе проблеми.

Це підтверджує російський правозахисник Марк Фейгін, який підкреслив, що варто бути обережним щодо таких заяв Путіна, адже спроби посадити Україну за стіл переговорів мають таємну вигоду для псевдопрезидента РФ.

Як наголосив Фейгін, тут все дуже просто. Путін хоче повністю вийти з дипломатичної ізоляції, в якій він опинився за більш ніж 2 роки повномасштабної війни. Коли починаєш говорити про переговори, то вже з’являються варіанти взаємодії з іншими країнами.

«Коли говориш про перемовини, то треба ж говорити комусь. От і з’являються ініціативи, як від президента Бразилії, щодо запрошення Путіна на саміт G20. Офлайн. На цю пропозицію відкликаються. Переговорів ще немає, нічого не відбулося, а політичні дивіденди вже виникають для Росії», – сказав Фейгін.

Таким чином, Кремль намагається знизити міжнародний тиск на Росію та послабити санкції. Цей процес є вигідним для Росії та відверто протистоїть інтересам України, вважає Фейгін.

Аналітики ISW вважають, що Путін готує Росію до тривалої війни, намагаючись виправдати великі втрати та тривалість конфлікту.

Загалом, аналітики стверджують, що Путін намагається збалансувати зусилля Кремля з підтримкою соціальних очікувань щодо тривалого військового конфлікту та заспокоїти російське суспільство щодо економічних та соціальних наслідків цієї війни.