Приватна компанія Maxar Technologies зі своїх супутників зафіксувала посилену активність російських військ, розташованих поблизу українських кордонів, передає Українська Правда.

У компанії, яка володіє супутниками, зазначили, що знімки зробили 13 та 14 лютого, до заяви російського міністерства оборони про відведення частини військ Західного та Південного військових округів.

За словами компанії, на знімках видно, як на бази прибувають додаткові підрозділи військових, винищувачі, бомбардувальники та військові гелікоптери.

Однак, на деяких знімках видно, як кілька підрозділів залишають наявні полігони та формують ешелони щодо відправки військ.

Maxar Technologies фотографують місцерозташування російських військ на території Білорусі, західних областей Росії та тимчасово окупованого Кримського півострова.

Reuters не змогли знайти незалежні джерела, щоби підтвердити дані зі супутникових знімків.

Зазначимо, що Приватна американська компанія Maxar Technologies стежить за російськими військами з листопада 2021 року та оприлюднює свої знімки для журналістів та громадськості. 11 лютого компанія оприлюднила подібний звіт зі світлинами, зазначивши, що Росія посилює військову активність на базах поблизу українських кордонів.

Однак такі новини не підривають рішучість простих українців.

У разі збройної інтервенції з боку Росії у рідне місто чи село більшість українців готові чинити спротив у тому чи іншому вигляді. Про це свідчать результати опитування, проведеного у лютому 2022 року Київським міжнародним інститутом соціології.

“З грудня 2021 року, незважаючи на продовження агресивної ескалації ситуації Росією, в Україні зростає готовність чинити спротив: із 33,3% до 37,3% зросла готовність чинити збройний спротив. Крім того, з 21,7% до 25% зросла готовність чинити спротив шляхом участі в акціях громадського спротиву. Загалом тим чи іншим способом чинити спротив готові 57,5% українців проти 50,2% у грудні”, – зазначається у звіті за підсумками дослідження, оприлюдненому у вівторок.

Планують виїхати до безпечнішого регіону 12,4% опитаних, виїхати за кордон – 7,5%, нічого не робили б 17,9% респондентів. Ще 7,6% не визначилися із відповіддю, а 1,2% відмовилися відповісти на запитання.

У регіональному вимірі готовність чинити спротив варіює від 72,2% на заході України до 30,5% на сході. Готовність чинити збройний спротив – від 44,8% на заході до 17,8% на сході. На заході та в центрі готовність чинити спротив зросла. На півдні порівняно з груднем різниця в межах похибки, але з тенденцією до деякого зростання готовності чинити спротив. На сході, навпаки, різниця також у межах похибки порівняно з груднем, але є тенденція до нижчої готовності чинити спротив.

Опитування проводилося 5-13 лютого методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (із випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням). Загалом опитано 2004 респондентів, які проживають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (вік 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролює влада України, – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.