Днями ЗМІ, посилаючись на власні джерела, повідомили, що деякі країни ЄС обговорюють питання скасування безвізового режиму для низки країн, зокрема України, Молдови, Албанії та Грузії.

Причина – зловживання безвізом, зокрема нелегальне проживання громадян трьох країн на території ЄС та необґрунтовані запити на надання притулку.

Міністерство закордонних справ відреагувало на чутки щодо можливості скасування безвізового режиму України з ЄС.

У відомстві повідомили, що не отримували офіційних повідомлень з відповідними заявами від Європейської комісії. Про це у середу, 29 вересня, журналістам повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

Ніколенко запевнив, що причин для скасування безвізу немає.

“Жодних причин для такого рішення немає, і не може бути”, – сказав він.

Речник МЗС також наголосив, що на початку серпня Єврокомісія оприлюднила доповідь про оцінку виконання вимог візової лібералізації країнами Західних Балкан та Східного партнерства, зокрема Україною.

За словами Ніколенка, у документі схвально відгукувалися про дотримання Україною норм безвізового режиму. Були й рекомендації вдосконалити законодавство у сфері боротьби з корупцією, а також поліпшити управління міграційними процесами.

Однак є люди яким вигідно і далі розхитувати ситуацію з цього питання.

Телеграм- канал “Телекошмар” вчора повідомляв, що Петру Порошенку наплювати, про що брехати.

“Навіть після того, як президент Німеччини Штайнмайер особисто спростував фейк про загрозу для безвізу, Петро Олексійович все одно поширює цей фейк. А чому це можливо? Тому що Петро Олексійович будує путінізм у вишиванці – тут, як і там, є частина суспільства, яка готова брехати слідом за вождем, навіть коли це очевидне брехня”, – пишуть там.

Телеграм-канал офіційно звернувся до Петра Порошенка з попередженням про аферистів!

“Петро Олексійович, вас намагаються розвести на бабки люди з вашого ж оточення. Зараз різноманітні особистості, що зображують політтехнологів, переконують вас, що треба перебудовуватися під дострокові вибори чи то Верховної Ради, чи то президента, чи то відразу всіх. Петро Олексійович, ваше багатство повинне належати тільки вам, а не тим, хто приклеївся до вас за роки в політиці. Не вірте аферистам! Підготовки до виборів немає, а ось підготовка до спроб набити кишені вашими грошима, Петро Олексійович, очевидно є!”, – іронічно написали журналісти.

Нагадаємо, вчора федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр прокоментував опубліковану раніше у ЗМІ інформацію про намір позбавити безвізового статусу з ЄС країни Балкан та Східної Європи, у том числі Україну, й назвав інформацію “фейком”.

“Я прочитав це повідомлення з таким же подивом, як і ви, коли сьогодні приземлився тут (у Кишеневі, — ред.). Я отримав інформацію в Берліні та Федеральному міністерстві внутрішніх справ і дізнався, що це неправда. Це просто фейкова новина”, — заявив Штайнмаєр.

“Тільки розігнали зраду в Порошенка, як сам президент Німеччини Штайнмайер взяв і назвав новини про скасування безвізу для України фейком. Ось так! Але! Ми-то знаємо, що у Петра Олексійовича звикли брехати про Штайнмайера ще з тих пір, як сам Петро Олексійович в 2016 році привіз в Україну так звану “формулу Штайнмайера”. Що говорить Порошенко про цю формулою? Так просто бреше, що це не він її погодив на саміті і привіз в Україну. Так що в його медіа можуть продовжити брехати і зараз – про безвіз. А чому ні?”, – написали телеграм-канали після заяви президента Німеччини.