Безробітних українців, що стоять на обліку у центрах зайнятості, наполохала новина, що їх навмисно позбавлятимуть субсидій. Інтернет-сайти поширюють інформацію, що їх навмисно зніматимуть з обліку. Людям, нібито, пропонують всілякі вакансії, які не підходять. А за новими правилами, якщо людина довго не бажає працевлаштовуватись, не матиме права отримувати субсидію.

Про це йдеться в сюжеті програми «Сніданок з «1+1».

300 тисяч безробітних нині перебувають на обліку в центрах зайнятості. І далеко не кожен знайде підходящу роботу. А хто довго перебиратиме серед вакансій – втратить статус безробітного.

«За відмову від двох підходящих варіантів роботи людина знімається з обліку, тому що людина не бажає працевлаштовуватись», – пояснює начальник відділу центру зайнятості Тетяна Говорун.

Це означає автоматичну втрату допомоги із безробіття, та навіть більше – можливість отримувати субсидію.

«Якщо людина працездатного віку не хоче працевлаштовуватись, не перекваліфіковується, така людина отримувати субсидію не може», – говорить керівник Директорату сім'ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

Загалом до завершення опалювального сезону субсидію отримували майже 7 мільйонів родин. 2018-го компенсація малозабезпеченим за комуналку обійдеться державі у 71 мільярд гривень. Це майже обсяг оборонного бюджету. Значну частину цих витрат держава могла б заощадити.

«Виникають різні ситуації: людина могла втратити роботу, і 2-3 місяці, півроку шукати, бути на обліку в центрі зайнятості, але якщо людина десятиліттями показує відсутність доходів, то виникає природне питання, а чи не отримує вона тіньові доходи. Таким чином на сьогоднішній день всіх цих людей ми додатково перевіряємо», – пояснює Музиченко.

Ретельне просіювання субсидіантів добряче напружило тих, хто перебуває на обліку в центрах зайнятості. Люди переживають, що держава спеціально намагається скоротити кількість офіційних безробітних, аби зекономити на виплатах.

Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)

«Я категорично спростовую ці речі. Ніякого ЦУ немає. Навпаки є величезне бажання людині знайти роботу. Ми ж не вирощуємо довгострокових безробітних», – каже виконувач обов'язків голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко.

Тож, безробітним, які через центри зайнятості намагаються дійсно працевлаштуватися, – боятися нічого. А тим, хто навмисне використовує цей статус з вигодою отримання пільг, – варто замислитись. Мінсоцполітики жорстко просіює безбідних субсидіантів. Цієї осені їхні списки переглядатимуть повторно – вже вдруге цього року. Раніше таку процедуру проводили раз на рік.

Нагадаємо, що в Україні вже запрацював публічний реєстр одержувачів субсидій, у якому показано розмір субсидії за всі періоди. У реєстрі можна перевірити наявність субсидії за будь-якою адресою в Україні. На сайті показано розмір отриманої субсидії за всі періоди.

Раніше віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко анонсував підвищення цін на газ для населення. Він заявив, що це не вплине на розмір платежів за комунальні послуги для отримувачів субсидій.