Почесний патріарх Філарет зробив скандальну заяву

Почесний патріарх Філарет раптово дав інтерв’ю телеканалу Росія 24. Він заявив, що Православна церква України не є автокефальною. А також додав, що екс-президент України Петро Порошенко і Єпіфаній його обдурили, адже вони обіцяли, що він буде керувати українською церквою.

Філарет зазначив, що нова церква навіть називається неправильно, тому що виходячи з назви стає зрозуміло, що повноваження ПЦУ діють тільки в рамках самої України, а за її межами Київ ніякої сили не має.

«Вигода від такої назви велика, тому що церква ПЦУ має право служіння тільки на території України, а все, що знаходиться за територією України – це належить Константинопольському патріархату», – пояснив Філарет.

Також почесний патріарх в черговий раз зауважив, що навіть не був знайомий зі змістом Томосу, а якби знав, про що йде мова, то ніколи б його не підписав.

«Вони знають мене 50 років, коли я ще представляв Руську Православну Церкву на переговорах в Шамбезі. Знали мою позицію і знали мою твердість. Тому вони не хотіли мати зі мною справу, задумуючи все це», – додав Філарет.

Також раніше повідомлялося, що почесний патріарх Православної церкви України Філарет вважає, що Томос про автокефалію не вигідний українській помісній церкві.