Радники лідерів України, ФРН, Франції та РФ мають намір найближчим часом провести ще одну зустріч. Україна очікує від Росії конструктивної налаштованості на врегулювання ситуації на Донбасі.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба журналістам, у суботу, 19 вересня.

“Вчора цілий день ми займалися погодженням спільних висновків зустрічі радників “нормандського формату”, — повідомив Кулеба.

За його словами, за результатами зустрічі радників стане зрозуміло, “як ми рухаємося далі в контексті проведення вже зустрічі лідерів “нормандського формату”.

Водночас, глава МЗС зазначив, що позиція України дуже чітка.

“Перше: ми не вимагаємо проведення саміту в якусь конкретну дату, але ми хочемо, щоб цей саміт відбувся якнайшвидше, тому що ми знаємо, що, якщо ми хочемо рухатися вперед, то домовлятися потрібно лише з однією людиною — з Володимиром Путіним”, — сказав Кулеба.

По-друге, за його словами, саміт має бути змістовним, лідери країн не можуть зустрітися без підготовки — мають бути напрацьовані рішення.

“І третє: ми робимо все для того, щоб саміт відбувся, і був результативним, і ми зробили ще один крок до деокупації наших територій”, — заявив Кулеба.

“На жаль, наразі ми не бачимо взаємності з боку Російської Федерації. Від них постійно лунають якісь суперечливі заяви. Ми хочемо побачити від них конструктивну налаштованість на досягнення результатів і проведення саміту”, -— резюмував Дмитро Кулеба.