Майже всі паломники-хасиди організовано покинули нейтральну смугу на кордоні з Україною і поїхали вглиб Білорусі.

Як повідомляє БелТА з посиланням на офіційного представника Гомельської прикордонної групи Олексія Дюбенкова, насамперед покинули нейтральну смугу жінки з грудними дітьми.

“Стовпотворіння в пункті пропуску “Нова Гута” немає. З нашого боку зроблено все можливе, щоб оперативно виконати своє завдання. Ми додали людей, щоб в найкоротший час оформити всіх охочих повернутися”, – розповів він.

У той же час, хасиди, залишили після себе неприємний подарунок – гори сміття.

Пізніше заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко написав у Facebook, що хасиди повністю звільнили територію прикордонного поста “Нові Яриловичі” і попрямували в Гомель, Пінськ й інші населені пункти Білорусі.

“Білоруській стороні залишилося тільки прибрати територію після паломників, і КПП “Яриловичі” зможе відновити свою роботу”, – додав він.

Паломники-хасиды полностью освободили территорию пограничного пункта «Яриловичи» и направились отмечать Новый Год в…

Опубликовано Антоном Геращенко Пятница, 18 сентября 2020 г.

Тим часом правоохоронці перевіряють законність перебування та потрапляння хасидів на територію України. Як зазначила пресслужба МВС, особливу увагу приділено їхнім можливим зловживанням під час перетину державного кордону на в’їзд у країну.

“Державна прикордонна служба не відкидає того, що окремі іноземці могли підробити документи, які підтверджують мету їхнього приїзду в Україну, зокрема з лікування, різноманітних запрошень, а також не дотримання правил транзитного проїзду нашою країною, який міг тривати не більш ніж 48 годин”, – йдеться в повідомленні.

Правоохоронці вже викрили певну кількість осіб, які не дотрималися умов в’їзду та знехтували законодавством України. Цих осіб буде відправлено за межі України із забороною в’їзду щонайменше на три роки.

Доповнимо, що Білоруська влада на чолі з виконуючим обов’язки президента країни Олександром Лукашенком зумисне створила такі умови, за яких паломники-хасиди опинилися біля українського кордону, попри заборону на в’їзд іноземців з боку офіційного Києва.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін.

“Нам досить прикро, що білоруська влада повела себе саме в такий спосіб, чудово знаючи, що в’їзд відповідної категорії громадян на територію України в цей період буде неможливим. Вони спеціально, навмисне, оформлювали зазначених громадян на в’їзд в аеропорту Мінська, всупереч своїм же нормативним правилам. Відповідно, режим Лукашенка навмисне своїми діями сприяв в’їзду на територію Білорусі великої кількості паломників та їх транзиту до кордону з Україною. Цим режим Лукашенка навмисно наражав зазначених людей на небезпеку”.

Єнін також зазначив, що з 10 вересня Ізраїль входить до так званої “червоної зони” в самій Білорусі і, відповідно до білоруського законодавства, навіть транзитний в’їзд з держав, що входять до “червоної зони”, заборонений.