Російські війська намагаються розосередитися, щоб уникнути ударів з боку Сил оборони. Однак, коли ворожі підрозділи та їх засоби з’являються поблизу кордону, їх негайно ліквідовують

Про це повідомив речник оперативно-тактичного угруповання військ «Сіверськ» Вадим Мисник.

«Явної концентрації на конкретній ділянці, що є однією з ознак підготовки наступальних дій там, не фіксується. Крім того, поруч із кордонами немає такого угруповання, яке може бути готове для здійснення масштабних наступальних дій ворогом. Ці сили зараз розосереджені», — сказав він у коментарі для одного з видань.

Представник Сил оборони пояснив, що українські військові ведуть спостереження за важливими залізничними вузлами в прикордонних районах Росії, куди можуть прибувати колони з технікою та особовим складом, а також де може відбуватися концентрація військ противника.

Також речник Державної прикордонної служби України, Андрій Демченко, у понеділок, 27 травня, у ході ефіру телемарафону зазначив, що окупанти активно використовують диверсійно-розвідувальні групи з метою здійснення бойової розвідки. Їхня мета полягає у виявленні місць розташування українських захисників на лінії оборони, з метою проведення ударів по цим об’єктам.

«За наявними у нас даними у ворога на цьому напрямку поки немає такого потужного угруповання, яке могло б, застосувавши сили та засоби, досягти якоїсь стратегічної мети або, умовно, дійти до Сум», — сказав речник він. 

Демченко ще раз підкреслив, що довжина кордону з Росією у Сумській області складає 560 кілометрів. На кожному його ділянці російські силовики намагаються організовувати диверсійні акції.

Нагадаємо, що Владислав Селезньов, військовий експерт та колишній речник Генерального штабу ЗСУ з 2014 по 2017 рік, зазначив у одній з програм телеканалу, що у російських окупантів недостатньо сил для того, щоб захопити місто Суми.

За словами Селезньова, варто розуміти, що ворог може діяти ірраціонально з військової точки зору, особливо після атаки відносно невеликими силами на північ Харківської області. Наразі на території Курської області, яка межує з Сумщиною і частково з Харківщиною, ворожі сили складають близько 10-12 тисяч військових, що може свідчити про їхні наміри атакувати наші рубежі та позиції у майбутньому.

«Цих ресурсів замало, щоб взяти під контроль місто Суми чи навіть окупувати прикордоння, так звану сіру зону, де українським Силам оборони було неможливо створити інженерні фортифікації. Ця територія фактично контролюється невеликими спостережними постами Сил оборони, вона частково замінована. Перша потужна лінія оборони захисних споруд починається з відстані 8-10 км», — розповів військовий.

Він наголосив, що ті ресурси, які ворог накопичив на території Курської області, можуть бути достатніми для захоплення лише окремих рубежів та позицій на деяких ділянках фронту.

«До справи візьмуться українські гармаші, які так само зможуть використовувати артилерійську компоненту від Заходу, американських партнерів. Працювати артилерією по нашій території ми маємо право і відповідні повноваження. Йдеться про додаткові ворожі ресурси, які ймовірно ворог може задіяти на території Сумської області», — зазначив Селезньов.

Він також передбачає, що росіяни можуть застосувати провокації, щоб відволікти ресурси Збройних Сил України.

«Скоріш за все, на допоміжних напрямках, а йдеться не лише про північ Харківської області, можливо Сумщину і південь Запорізької області, ворог буде активізовувати свої зусилля, щоб Генштаб ЗСУ був змушений задіяти хоча б частину стратегічних резервів для блокування ворожих зазіхань на наші території», — резюмував експерт.