Дев’ять країн планують передати Україні понад 150 танків Leopard.

Про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін на початку онлайн-засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» 

“Усього впродовж останніх трьох місяців члени цієї Контактної групи продемонстрували відмінне лідерство в нарощуванні можливостей, яких потребує Україна для захисту її суверенітету, і щоб створити імпульс на полі бою”, – сказав Остін.

Він уточнив, що йдеться про формування понад 9 бронетанкових бригад.

“Коаліція країн, яка надає Україні танки Leopard, продовжує зростати. Тепер 9 країн зобов’язалися надати більше ніж 150 танків Leopard”, – наголосив Остін.

До всього, США та коаліція країні, які підтримують Україну у протистоянні масштабній агресії рф, перебувають у вирішальному моменті боротьби українців за свободу та демонструють єдність і рішучість.

«Зараз ми перебуваємо у вирішальному моменті боротьби України за свободу. Усе це демонструє нашу незмінну рішучість і єдність», – наголосив глава оборонного відомства США.

Він підкреслив, що це також означає «виконання наших зобов’язань у повній мірі й швидко».

У цьому зв’язку Остін зауважив, що міжнародна коаліція на нинішньому етапі має забезпечити Україну всіма спроможностями для подальшої боротьби. Це передбачає не лише додаткове озброєння, але також запасні частини й можливості технічного обслуговування переданої раніше техніки.

«Отже, наша Контактна група зосереджена на координації довгострокової підтримки», – додав міністр оборони США.

Крім того, він підкреслив необхідність знайти нові партії боєприпасів, а також систем протиповітряної оборони для України.

Остін висловив упевненість, що міжнародна коаліція, яка підтримує українців, залишатиметься об’єднаною та потужною стільки, скільки знадобиться.