Нацгвардієць, який влаштував стрілянину на Південмаші у Дніпрі, — призовник термінової служби з Ізмаїла Одеської області, повідомив радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

У себе у Facebook він написав, що до обов’язків солдата Артема Рябчука входила охорона території заводу Південмаш.

Геращенко також зазначив, що нацгвардієць виріс без батька.

“Тільки що Артем Рябчук був затриманий співробітниками поліції в Дніпропетровській області. Він буде нести найсуворішу відповідальність, передбачену законом”, – написав міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський у соцмережі Facebook.

За даними Національної поліції України, Рябчука було затримано о 9:30 на вул. Крайній у м. Підгородному.

“До поліції надійшло більше десяти викликів від людей, які повідомили про підозрілих осіб. Під час відпрацювання одного з таких викликів поліцейські затримали військовослужбовця, який розстріляв п’ять людей та ще п’ять поранив”, – зазначено в повідомленні у Facebook.

Нагадаємо, що 27 січня о 03:40 військовослужбовець Національної гвардії України, 20-річний солдат строкової служби Артемій Рябчук, під час видачі зброї пострілами з автомата Калашникова розстріляв караул військовослужбовців НГУ. Після чого зі зброєю втік.

У результаті стрілянини 5 осіб загинули, а ще п’ятеро отримали поранення. Під час надання медичної допомоги померла військовослужбовець НГУ, яка також отримала вогнепальні поранення.
Мотиви скоєного злочину поки невідомі.

У Дніпрі, Дніпропетровській і сусідніх областях введено поліцейську спецоперацію.

Очільник МВС Монастирський повідомив, що буде створена комісія з вивчення обставин, які могли призвести до таких дій 21-річного військового